Uzun zamandır gerçekleşmesini istediğiniz bir hayaliniz gerçekleşmiyorsa ne yaparsınız?

outcastagne

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 4500 3.60 GHz - ASUS B450M DRAGON - ASUS DUAL RTX 2060 VER.6 GB (Undervolt 800 mV/1775 MHz) - CORSAIR Vengeance LPX 2x8 3200 MHz RAM - WD Blue SN570 500 GB
Selamlar, Sosyal'in değerli üyeleri. Başlıkta görmüş olduğunuz üzere, uzun zamandır gerçekleşmesini istediğim bir hayalim var. Bu hayalim son zamanlarda sıkça zihnimi kurcalıyor. Şu an gerçekleşmesi maddi, manevi ve ilerleyen zaman nedeniyle pek de mümkün olarak gözükmüyor. Artık bu konuda bir şeyler yapmak istiyorum. Denemeye çalışacağım yöntemler:

1- Uzun bir süredir gerçekleşmiyor ve gün geçtikçe kendimi kötü hissediyorum. Bundan dolayı vazgeçmeyi planlıyorum.
(Bu yöntemi en hızlı nasıl gerçekleştirebileceğimi söylerseniz memnun olurum. Belki önümdeki zamanı buna göre planlarım.)

2- Beklemeye devam etmeyi planlıyorum.
(Üstte belirtmiş olduğum nedenlerden dolayı, bu hayalimin gerçekleşme ihtimalini kafamda neredeyse sıfıra indirdim. Eğer buna motive olmamı sağlarsam, en kolay yoldan nasıl sağlarım? Bunu söylerseniz sevinirim.)

Benim yerimde siz olsanız hangisini seçerdiniz? Bu konuda cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden iyi günler dilerim.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Çoğunluğa bakılırsa beklemeye devam etmek en mantıklısı olacak.

Hayalim için çabaladıysam ve olmuyorsa yani kesin olarak anladıysam o konuda başarısız olduğumu yeni hayaller, hedefler belirlerim kendime. Çünkü insan, amaç için yaşar. Benim öyle oldu ve yeni hedef belirledim. Fakat bazen üzülmüyor da değilim.

Hayalini anlatırsan yardımcı olmaya çalışırız.

Gerçekleşmesini dilediğiniz hayal gerçekleşmiyor diye sizi hayattan koparmaya, sizi kötü hissettirmeye başlamışsa o hayalin sizi yönetmesine izin vermemeniz gerekiyor. Giden saatler günler seneler geri gelmeyecek.

Hayallerinin peşinden koş. Eğer çoğu insan hayallerine ulaşmak için çalışmasaydı belki de Albert Einstein'ı Edison'u tanımayacaktık bile. O yüzden diyeceğim şudur asla vazgeçme.

Geri
Yukarı