V Frenden Hidrolik Frene Geçiş

Evet jant göbeği değirmek zorundasınız ama V fren kesinlikle Hidrolikten daha iyi fren tutar sadece. Hidroliğin ömrü uzun, tavsiyem geçmemeniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet jant göbeği değirmek zorundasınız ama V fren kesinlikle Hidrolikten daha iyi fren tutar sadece Hidroliğin ömrü uzun tavsiyem geçmemeniz
Yanlış bilgi!
14 senedir bisiklet kullanıyorum. Son 3 senedir Hidrolik disk fren kullanıyorum ve bunun etkisi tam olarak şöyle;
"Yıllardır HDD kullanıyorum, SSD'ye yeni geçtim. Keşke daha önce geçseydim"

Üstelik ilk mesajda bahsi geçen BR-M365'den daha düşük bir modele geçmiştim.

Bir örnek vereyim; Evimin aşağısı sahil. Yaklaşık 3 km bir yol var ve" V fren" ile indiğinizde fazla hız yapamıyorsunuz, çünkü, acil durumlarda hemen duramıyorsunuz, fren mesafesi çok uzun (üst düzey V frenlerden bahsetmiyorum) ve güven vermiyor. Ama hidrolik frene geçtiğimde, sanki motosiklet kullanıyormuşum gibi hissettim. Yokuş inerken 80 Km/s hızı görmeme rağmen frenler bana çok güven veriyor. DH bisikletlerde kullanılan teknikle frenleme yaptığınızda, lastikleriniz de çok kötü değilse frenleme mesafesi oldukça kısa oluyor. Ve genelde, kapalı sistem oldukları için çok bakım gerektirmiyor. Benim şuan balatalarım bitmiş durumda. 3 senedir üzerindeki orijinal balataları kullanmaktayım. Ve agresif kullanıcıyım. 1500 km falan gitti bana balatalar tahminimce. Normal kullanımda 3000'in üzeri görülebiliyor.

Bu işe gönül vermiş biri olarak tavsiye ederim, harcayacak paranız varsa.

Bu da "V fren" ve "Hidrolik disk fren" kıyaslamasına örnek;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış bilgi!
14 senedir bisiklet kullanıyorum. Son 3 senedir Hidrolik disk fren kullanıyorum ve bunun etkisi tam olarak şöyle;
"Yıllardır HDD kullanıyorum, SSD'ye yeni geçtim. Keşke daha önce geçseydim"

Üstelik ilk mesajda bahsi geçen BR-M365'den daha düşük bir modele geçmiştim.

Bir örnek vereyim; Evimin aşağısı sahil. Yaklaşık 3 km bir yol var ve" V fren" ile indiğinizde fazla hız yapamıyorsunuz, çünkü, acil durumlarda hemen duramıyorsunuz, fren mesafesi çok uzun (üst düzey V frenlerden bahsetmiyorum) ve güven vermiyor. Ama hidrolik frene geçtiğimde, sanki motosiklet kullanıyormuşum gibi hissettim. Yokuş inerken 80 Km/s hızı görmeme rağmen frenler bana çok güven veriyor. DH bisikletlerde kullanılan teknikle frenleme yaptığınızda, lastikleriniz de çok kötü değilse frenleme mesafesi oldukça kısa oluyor. Ve genelde, kapalı sistem oldukları için çok bakım gerektirmiyor. Benim şuan balatalarım bitmiş durumda. 3 senedir üzerindeki orijinal balataları kullanmaktayım. Ve agresif kullanıcıyım. 1500 km falan gitti bana balatalar tahminimce. Normal kullanımda 3000'in üzeri görülebiliyor.

Bu işe gönül vermiş biri olarak tavsiye ederim, harcayacak paranız varsa.

Bu da "V fren" ve "Hidrolik disk fren" kıyaslamasına örnek;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet hidrolik çok daha iyi fakat rotor ve hidrolik seti dışında başka şeyler değiştirmek zorunda kalırmıyım ?
@BilgisayarKurdu yardım edersen sevinirim.
Arkadaşlar lütfen yardım edin aynı bisikleti olan illaki bir kişi çevirmiştir.

Son düzenleme:
Giriş seviyesi modellerde fren - vites kolları birleşik olduğu için Hidrolik Disk Fren sistemlerine geçiş esnasında el mahkum; vites kolları da değişmek zorunda kalıyor doğrudur.

Göbeğin de değişmesi gerekecek mi dersen; evet çünkü 6 vida veya merkezi kilit bağlantısı görünmüyor göbeklerde. Emin olmak için görsel yükleyebilirsin yine de. @Bahadır34

Ben de aynı sen gibi göbekleri değiştirmek zorunda kalmıştım, hatta 9 uyumlu aldığım için komple vites çekiş sistemini değiştirmeme sebep olmuştu :) O gün bu gündür sürüyorum, bisikleti de bayağı yükselttim.

Evet hidrolik çok daha iyi fakat rotor ve hidrolik seti dışında başka şeyler değiştirmek zorunda kalırmıyım ?
Cevap veremedim kusura bakma. @BilgisayarKurdu söylemiş gerekenleri.

Son düzenleme:
Yaklaşık 3 yıldır v-fren bisiklet sürüyordum. Suya çamura girmediğim sürece sıkıntı olmuyordu ama girince kayıyordu ve tam tutmuyordu. Bu yıl kron xc150 aldım ve nerede frene basarsam basayım zank diye duruyorum. Kesinlikle geç

Giriş seviyesi modellerde fren - vites kolları birleşik olduğu için Hidrolik Disk Fren sistemlerine geçiş esnasında el mahkum; vites kolları da değişmek zorunda kalıyor doğrudur.

Göbeğin de değişmesi gerekecek mi dersen; evet çünkü 6 vida veya merkezi kilit bağlantısı görünmüyor göbeklerde. Emin olmak için görsel yükleyebilirsin yine de. @Bahadır34

Ben de aynı sen gibi göbekleri değiştirmek zorunda kalmıştım, hatta 9 uyumlu aldığım için komple vites çekiş sistemini değiştirmeme sebep olmuştu :) O gün bu gündür sürüyorum, bisikleti de bayağı yükselttim.
Sağol reis çok fazla fiyat çıktı. Aklımda RR540 var. Yaza doğru NG650 yi satıp alırım. Zaten temmuzda aldım en fazla 1.5 ay kullanabildim zaten kışın çıkarmıyorum ama seneye satınca 1 yıllık gibi durucak o zamanda kim inanıcak 1.5 ay kullandığıma.

Doğrudur, ne yazık ki yüksek fiyatlar çıkıyor böyle durumlarda :) Ben de 29" kadroya geçtiğim için maşa - jant - sokma mil - orta göbek - furç takımı gibi parçaları değiştirmek zorunda kaldım. Var git hesap et kaça patladığını :)

Doğrudur, ne yazık ki yüksek fiyatlar çıkıyor böyle durumlarda :) Ben de 29" kadroya geçtiğim için maşa - jant - sokma mil - orta göbek - furç takımı gibi parçaları değiştirmek zorunda kaldım. Var git hesap et kaça patladığını :)
Bu durum böyle. Peki RR540 iyimidir ? Bu fiyat bandında hangi bisikleti önerirsiniz ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı