V-Sync ile FreeSync arasındaki fark tam olarak nedir?

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Her ikisini de açtığım zaman ikisi de eşit miktarda, hatta V-Sync daha iyi miktarda yırtılmaları önlüyor. Bir kere FreeSync'i aktif olarak kullanabilmem için kesinlikle FPS'i (75Hz monitöre sahibim) 75'e hatta 72-73'e sabitlemem gerekiyor Radeon ayarları üzerinden. Onda bile ara sıra hafif yırtılmalar oluyor (tek denenen oyun: CoD Warzone). Warzone tecrübesini diğer oyunlarda da yaşarsam FreeSync teknolojisinin pazarlama hilesi olduğunu düşüneceğim V-Sync varken.

Bu zamana kadar FreeSync açtığım oyunlarda gözle görülür bir fark hissetmedim açıkçası. Eğer FPS takıntınız yoksa v-Sync çok daha etkili bir aracıdır.

V-Sync FPS sabitleyerek kırılmayı önler ama FreeSync FPS sabitlemeden kırılmayı önler ve daha kararlı çalışır.
Eğer monitörün 75Hz ise FreeSync açık olsa bile 75 FPS üstünde her türlü yırtılmalar oluyor.
V-Sync input laga sebep oluyor.
Input Lag tam olarak nedir? Bana çok sıkıntı yaratmadı V-Sync şu ana kadar.

Her ikisini de açtığım zaman ikisi de eşit miktarda, hatta V-Sync daha iyi miktarda yırtılmaları önlüyor. Bir kere FreeSync'i aktif olarak kullanabilmem için kesinlikle FPS'i (75Hz monitöre sahibim) 75'e hatta 72-73'e sabitlemem gerekiyor Radeon ayarları üzerinden. Onda bile ara sıra hafif yırtılmalar oluyor (tek denenen oyun: CoD Warzone). Warzone tecrübesini diğer oyunlarda da yaşarsam FreeSync teknolojisinin pazarlama hilesi olduğunu düşüneceğim V-Sync varken.
Radeon yazılımından dolayı FreeSync bazen düzgün çalışmıyor.

Eğer monitörün 75Hz ise FreeSync açık olsa bile 75 FPS üstünde her türlü yırtılmalar oluyor.

Input Lag tam olarak nedir? Bana çok sıkıntı yaratmadı V-Sync şu ana kadar.
Bunu en iyi CS:GO'da anlarsın. Gir CS:GO'ya, önce limitsiz fps'de oyna sonra, arabelleklemeyi aç fps 75'e sabitlensin, mousedeki hassasiyet farkını göreceksin. Mouse inanılmaz ağırlaşıyor.

Geri
Yukarı