V013 konsol controller'ın tuşları PC'de yanlış tepki veriyor

kenan360

Centipat
Katılım
21 Temmuz 2020
Mesajlar
335
İnternetten 100 liraya aldığım bir konsol var bu konsol Android TV'de ve Android telefonda sorunsuz çalışmakta. Android'e bağlamak için Home+ X tuşlarına basıyoruz ve bu sayede konsolun Android özelliği açılıyor ve kablosuz bir şekilde Bluetooth aracılığı ile konsolu Android sistemimize bağlamış oluyoruz. Bu dediklerim PC için de aynı, PC için Home + y tuşuna basıyoruz ve bu sefer konsolun PC özelliği açılıyor ve konsol gene Bluetooth aracılığı ile PC'ye bağlanıyor.

Buraya kadar her şey tamam, asıl sıkıntı şimdi başlıyor; PC'ye bağlıyorum ama tuşlar bir garip. Çalışıyor hatta çalışmıyor diyelim biz ona. Ben A'ya basıyorum başka yerlere gidiyor, analog tuşlarını çeviriyorum değişik değişik şeyler yapıyor. Ben internette araştırdım ve bana X360ce isimli bir programla sorunumu çözebileceğimi söylediler, uygulamayı yükledim ama uygulama konsolu görmedi, bu sefer bir USB kablosu ile bir ucunu konsola bir ucunu PC'ye bağladım gene görmedi. (Bu arada bana mümkünse kablosuz bağlantı gerekiyor çünkü konsolu PC'ye bağlayıp TV üzerinden oyun oynayacağım)
Ben aşağıya bir video ekleyeceğim, oradan izleyin bakın. Aşağıya attığım videoda GTA SA üzerinde denedim, söyleyeyim. Şimdiden Left 4 Dead 2'de de aynı Half-Life 2'de de bütün oyunlarda konsol böyle yapıyor.


IMG_20211021_084926.jpg
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
kenan360

kenan360

Centipat
Katılım
21 Temmuz 2020
Mesajlar
335
Kablo ile deneyin. Galiba bu kol PS3 ile de uyumlu. Linkteki programı da yükleyip deneyebilirsiniz.
Deniyorum hocam.
Hocam ben bayağı araştırdım video falan izledim herkes bağlamayı gösteriyor ama benim sorunum konsolu PC'ye bağlamak değil ben zaten konsolu PC'ye bağlayabiliyorum, benim sorunum bağladığım konsolda tuşlara bastığım zaman yukarıda benim çekmiş olduğum videodaki gibi tuşlar yanlış tepki veriyor. Scpkiti denedim driverlarını falan kurdum gene olmadı, internette de bu sorun ile alakalı hiçbir şey yok, galiba bu böyle kalacak.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yukarı