V013 konsol controller'ın tuşları PC'de yanlış tepki veriyor

kenan360

Decapat
İnternetten 100 liraya aldığım bir konsol var bu konsol Android TV'de ve Android telefonda sorunsuz çalışmakta. Android'e bağlamak için Home+ X tuşlarına basıyoruz ve bu sayede konsolun Android özelliği açılıyor ve kablosuz bir şekilde Bluetooth aracılığı ile konsolu Android sistemimize bağlamış oluyoruz. Bu dediklerim PC için de aynı, PC için Home + y tuşuna basıyoruz ve bu sefer konsolun PC özelliği açılıyor ve konsol gene Bluetooth aracılığı ile PC'ye bağlanıyor.

Buraya kadar her şey tamam, asıl sıkıntı şimdi başlıyor; PC'ye bağlıyorum ama tuşlar bir garip. Çalışıyor hatta çalışmıyor diyelim biz ona. Ben A'ya basıyorum başka yerlere gidiyor, analog tuşlarını çeviriyorum değişik değişik şeyler yapıyor. Ben internette araştırdım ve bana X360ce isimli bir programla sorunumu çözebileceğimi söylediler, uygulamayı yükledim ama uygulama konsolu görmedi, bu sefer bir USB kablosu ile bir ucunu konsola bir ucunu PC'ye bağladım gene görmedi. (Bu arada bana mümkünse kablosuz bağlantı gerekiyor çünkü konsolu PC'ye bağlayıp TV üzerinden oyun oynayacağım)
Ben aşağıya bir video ekleyeceğim, oradan izleyin bakın. Aşağıya attığım videoda GTA SA üzerinde denedim, söyleyeyim. Şimdiden Left 4 Dead 2'de de aynı Half-Life 2'de de bütün oyunlarda konsol böyle yapıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

IMG_20211021_084926.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo ile deneyin. Galiba bu kol PS3 ile de uyumlu. Linkteki programı da yükleyip deneyebilirsiniz.

Kablo ile deneyin. Galiba bu kol PS3 ile de uyumlu. Linkteki programı da yükleyip deneyebilirsiniz.
Deniyorum hocam.
Hocam ben bayağı araştırdım video falan izledim herkes bağlamayı gösteriyor ama benim sorunum konsolu PC'ye bağlamak değil ben zaten konsolu PC'ye bağlayabiliyorum, benim sorunum bağladığım konsolda tuşlara bastığım zaman yukarıda benim çekmiş olduğum videodaki gibi tuşlar yanlış tepki veriyor. Scpkiti denedim driverlarını falan kurdum gene olmadı, internette de bu sorun ile alakalı hiçbir şey yok, galiba bu böyle kalacak.

Ben de aynı kontrolcüyü kullanıyorum. Bilgisayara Home+X ile bağlanıyorum ve sonra X360CE programı ile emule edip oyunlarda kullanıyorum.

Ben de aynı kontrolcüyü kullanıyorum. Bilgisayara Home+X ile bağlanıyorum ve sonra X360CE programı ile emule edip oyunlarda kullanıyorum.

Hocam ben de Home+X yapıyorum PC'ye bağlıyorum Bluetooth üzerinden ama herhangi bir tepki yok. X360CE de olmuyor ne yapmam gerek? Siz nasıl yaptınız?

Hocam ben de Home+X yapıyorum PC'ye bağlıyorum Bluetooth üzerinden ama herhangi bir tepki yok. X360CE de olmuyor ne yapmam gerek? Siz nasıl yaptınız?
Home+X yaptığında hiçbir tepki mi olmuyor?

Geri
Yukarı