VAC ban yedim psikolojim bozuldu

KS
KS
Muhammed Volkan Güngör
Bu konunun içinden oyun etiketini çıkartıp kenara atalım. Çünkü işin sonu "oyun bağımlısı olmuşsun" demeye geliyor. Şimdi tam resme bakalım. Bir olay yaşadın, tekrar yaşanmasından korkuyorsun. Ve bu arada sırada değil, sürekli oluyor. Tamam, şimdi şunu kendine iyice anlatmalısın ve konuyu kavramaya çalışmalısın, yaşadığın olay eğer sen bir kural ihlali yapmazsan bir daha gerçekleşmeyecek. Bir hatadan dolayı banlanma ihtimalin çok düşük. Gerçekleşse bile desteğe iletirsin, gerçekten hata olduysa düzeltirler. Bilgisayarını temiz tut, kural dışı işlem yapmaktan kaçın.

İkinci bir çözüm yolu da geldi aklıma. Bir hesap daha edin. İki hesap kullan, olur da yanlışlıkla biri banlanırsa diğerini kullanırsın. Böylelikle kaybedecek hiçbir şeyin olmaz.

Üçüncü çözüm yolum, sal şu oyunları artık. Git Skyrim, Witcher3 falan oyna. :D
CS:GO benim için bir oyundan fazla.Bir hobi.Yani hobilerimi söylerken oyunlarla CS:GO'yu ayrı tutabilecek durumdayım.Ayrıca o zaman da yapmamıştım.Neden ban yedim öyleyse?

Vincent Malloy

Decipat
Yer
Tamriel
CS:GO benim için bir oyundan fazla.Bir hobi.Yani hobilerimi söylerken oyunlarla CS:GO'yu ayrı tutabilecek durumdayım.Ayrıca o zaman da yapmamıştım.Neden ban yedim öyleyse?
" Aynı bu şekilde 06.06.2017 tarihinde bu denli büyük bir VAC yasaklaması söz konusu olmuştu ve yine aynı şekilde bir ay aradan sonra büyük bir yasaklama dalgası daha geldi. İlerleyen aylarda tekrarları olabilir mi bilemeyiz fakat eğer yasaklananlar gerçekten hile kullanımı sonucu yasaklandı ise sonuna kadar hak etmişlerdir. "
Kaynak: Valve Binlerce CS:GO Kullanıcısına VAC Ban Atıyor! - PC Hocası

Acaba bunlardan birine denk gelmiş olabilir misiniz?

KS
KS
Muhammed Volkan Güngör
" Aynı bu şekilde 06.06.2017 tarihinde bu denli büyük bir VAC yasaklaması söz konusu olmuştu ve yine aynı şekilde bir ay aradan sonra büyük bir yasaklama dalgası daha geldi. İlerleyen aylarda tekrarları olabilir mi bilemeyiz fakat eğer yasaklananlar gerçekten hile kullanımı sonucu yasaklandı ise sonuna kadar hak etmişlerdir. "
Kaynak: Valve Binlerce CS:GO Kullanıcısına VAC Ban Atıyor! - PC Hocası

Acaba bunlardan birine denk gelmiş olabilir misiniz?
Onların sebebi uzun zamandır fixlenemeyen hilelerin fixlenmesi ve bir anda o hileyi kullanan herkesin ban yemesi.

kaiser soze

Hectopat
5 Temmuz 2017... Ben ve epey kalabalık olan arkadaş listemin yaklaşık 3'te 1'i o gece VAC ban yemiştik.*** İçlerinde gerçekten hile kullanmamış insanlar vardı. Ben de o geceden 2-3 ay öncesinde arkadaşımın bilgisayarında kendi hesabımla biraz CS:GO oynamıştım. O mahluk da ban yemişti. O ban dalgası geriye dönük atıldığı için biz de arada kaynadık. Sonradan öğrendim ki güya VAC korumalı olduğunu iddia eden csrk isimli Türk yapımı bir hile kullanmış. Onu da Valve yakalamış. Valve desteğin (!) hile konusundaki mazeret kabul etmeyen tutumu bana pahalıya patladı. O gün bugündür sadece kendime ait bilgisayarda oynamaya gayret ettim. Hatta benim dizüstü bilgisayarda chipset arızası olduğu ve bu sebeple harici GPU çalışmadığı için yeni hesap açıp oyunu oynamaya tenezzül etmedim. İnternet kafelerde oynayanların cesaretine şaşıyorum doğrusu. Toplu ban dalgası gelse bir çok kişinin hesabı patlar.

1 yıl önce yeni bilgisayarıma kavuşunca tekrar başladım. Oyun sürekli hayal kırıklığına sebep oldu. Son hatırladığım zamandan bu yana hileci oranında hiç azalma olmamış ve insanlar daha toksik hale gelmiş. Üstelik zamanında en çok r*slara küfrederken en zararlı olanın Türkler olduğu gördüm. Uzun süre tek başıma girerek bir nebze bu sorundan kurtuldum. Asla Türk lobilerine girmiyordum. Ancak hile olayı artık çekilmez bir hale geldi. Valve'nin kendi match making sistemi ölmek üzere. Sistemleri hileyi engelleyemediği gibi son zamanlarda rakipler arası dengesiz eşleştirme şikayetleri arttı. Facebook'taki en büyük CS:GO gruplarında günlük olarak buna benzer şikayetler var. (Ortalaması mg2 olan 5 kişiyi 5 global elite ile eşleştirdiğini dahi gördük)

Face-it ve ESEA gibi sistemlerden para kazanıyor mu, kazanıyorsa çarkı çevirmeye yeter mi bilmem. Ancak (iddia değil tahmindir!!!) CS:GO ölüme doğru gidiyor. Yeni operasyonlarla ve saçma sapan haritalarla insanları ne kadar uyutabilirler bilmiyorum. Benim de çok sevdiğim ve online olarak tercih ettiğim tek oyundu. Eşi benzeri neredeyse yok gibi. LoL'ün FPS'ye çevrilmiş hali gibi olan Valorant'ı bununla kıyaslama cüretinde bulunanlara falan şaşıyorum.

Bence bu takıntından kurtulman gerek. Bir süre sonra eminim sen de soğursun. İlla devam edeceğim diyorsan Face-it falan gir de VAC korkusundan kurtul bari.

resim_2020-12-03_135935.png

Sık sık Valve ve GabeN'ın gelmişine geçmişine hatim inerim. Hileden nefret eden, kendi takımıma denk gelenler de dahil hepsini banlatmak için elindeki imkanları kullanan birisi olarak bu durum gerçekten zoruma gitti. Yukarıda da bahsettiğim problerim ışığında artık bu oyunun 5 kuruş para etmediği ve kendisine harcanan zamanın da israf olduğu kanaatindeyim. Boş verin gitsin.

Yusuf1789711

Hectopat
2017 temmuz ayında Vac ban dalgası oldu ve cs oynayanların neredeyse %30'u ban yedi ve bunların %15-20 si haksız yere yedi. Yani burada bilip bilmeden yorum yapan, dalga geçen arkadaşlar lütfen biraz araştırıp ona göre yorum yapsınlar. Burada hiçbir şeyden haberi olmayan insanlar gelip yorum yapınca cidden çok sinir oluyorum.. O gece ben ve benim bıçaklı hesabım dahilinde çoğu csgo trade botları vs. de ban yedi, 4 aydır hesabına girmeyen arkadaşımda...

Yukarı