VAC banlı hesabın telefon numarası eklenirse tekrar VAC ban yenir mi?

Deniz1923

Hectopat
Merhaba 1 sene önce haksız bir şekilde VAC ban yemiştim. Kırmızı yazıdan bıktığımdan dolayı yeni hesap açtım ve Steam Guard'ı açmak istiyorum. O hesabım VAC yediğinde numaram kayıtlıydı. Şimdi bu hesaba o VAC ban yediğim hesabın telefon numarasını eklersem ban yer miyim? O hesapta şu an telefon numarası kayıtlı değil. Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir VAC yasaklaması telefon numaramı ne yönde etkiler?​

VAC yasaklamaları, yasaklamanın uygulandığı hesaptaki telefon numarasını paylaşan bütün hesaplara uygulanır. Bu ve diğer birçok nedenden ötürü telefon numaranızı paylaşmanızı ya da başka bir kullanıcının telefon numarasını paylaşmanızı tavsiye etmiyoruz. VAC yasaklamasının uygulanmış olduğu oyuna sahip olmayan ve bu telefon numarasını kullanan hesaplara da aynı şekilde VAC yasaklaması uygulanacaktır, bu nedenle de o oyunu artık alamayacaklardır.
Hesap, VAC yasaklaması aldığı esnada hesapta bulunan telefon numaralarına kısıtlama uygulanmaz. Bu numaralar hemen diğer yeni hesaplarda kullanılabilir.
Not: Bu özellik her oyun için etkin durumda değildir ve kullanımı geliştiricinin takdirindedir.

Yemezsiniz.

Merhaba 1 sene önce haksız bir şekilde VAC ban yemiştim. Kırmızı yazıdan bıktığımdan dolayı yeni hesap açtım ve Steam Guard'ı açmak istiyorum. O hesabım VAC yediğinde numaram kayıtlıydı. Şimdi bu hesaba o VAC ban yediğim hesabın telefon numarasını eklersem ban yer miyim? O hesapta şu an telefon numarası kayıtlı değil. Teşekkürler
Aynı telefon numarasını kullanan diğer hesaplarda ban yiyor diye biliyorum, yanlış biliyor olabilirim.

Ban yersin.

Kaynak;
''VAC yasaklamaları, yasaklamanın uygulandığı hesaptaki telefon numarasını paylaşan bütün hesaplara uygulanır. Bu ve diğer birçok nedenden ötürü telefon numaranızı paylaşmanızı ya da başka bir kullanıcının telefon numarasını paylaşmanızı tavsiye etmiyoruz. VAC yasaklamasının uygulanmış olduğu oyuna sahip olmayan ve bu telefon numarasını kullanan hesaplara da aynı şekilde VAC yasaklaması uygulanacaktır, bu nedenle de o oyunu artık alamayacaklardır.
Hesap, VAC yasaklaması aldığı esnada hesapta bulunan telefon numaralarına kısıtlama uygulanmaz. Bu numaralar hemen diğer yeni hesaplarda kullanılabilir.''

Kaynak linki: - Steam Destek

Öyle bir şey yok. Yasaklama alacak olsaydı "bu numaralar hemen diğer hesapta kullanılabilir" demezlerdi.

Telefon numaraları sadece yasaklamanın verildiği esnada ekli olan hesapları etkiler. Numarayı somradan farklı bir hesaba eklemek yasaklama almanıza sebep olmaz.

Yediğin haksız VAC Ban'ı biraz açıklayabilir misin acaba?

Geri
Yukarı