VAC Yasaklı Hesabın Online Oyunlara Girebilmesi

anarmed

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bugün PUBG'de hile ile karşılaştım. Oyunun tekrarından bakıp inceledim ve bariz hile olduğu belliydi. Kullanıcının Steam hesabını buldum ve VAC yasağı var. Nasıl VAC yasağı olan biri online oyunlara girebiliyor?

Kullanıcının Steam hesabı:
Steam Community :: �LeoChannel54�

Steam VAC sistemi tüm oyun envanterine işleyen bir ceza değildir. Sadece VAC yenilen oyundan ceza alınır. Örneğin siz CS:GO'da hile açtınız ve VAC yediniz, hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz fakat CS:GO'da online sunucularda oynayamazsınız. Hesabınızda bulunan diğer oyunları oynamaya devam edebilirsiniz.

Edit: Valve oyunlarından herhangi birisinden VAC yerseniz diğer Valve oyunları da otomatik olarak erişime kapanıyormuş.

VAC

Ben de buna benzer bir olaya tanık olmuştum daha önce. Benim de oyunuma hesabında 3 oyun olan ve aynı zamanda 3 oyun yasaklaması olan bir oyuncu gelmişti. Hesabında zaten 3 oyun var, 3 oyundan da yasaklıysa peki nasıl benim oyunuma gelebiliyor? Bazen Valve'in yaptıklarına akıl sır ermiyor.
Gerçi benim sana önerim CS:GO adındaki bu oyundan komple uzak durman. Hile kullanımı hiç olmadığı kadar tavan yapmış durumda ve oyun tamamen oynanmaz bir hal aldı. Hile kullanmasına rağmen banlanmayan bir sürü hesap var. Aktif olarak kayıt altında tutuyorum ve her gün kontrol ediyorum ancak hiçbiri banlanmıyor. :saçma:

@anarmed Steam VAC Yasağı Nedir?

yukarıda ki konu da şu yazıyor ; Son olarak steam üzerinde valve oyunlarının birinden VAC cezası almış olursanız geliştirici firmanın hiç bir oyununa giriş sağlayıp oynama imkanına sahip olamazsınız. yani diğer oyunlara giriş sağlanıyor sanırsam.

Son olarak Steam üzerinde Valve oyunlarının birinden VAC cezası almış olursanız geliştirici firmanın hiçbir oyununa giriş sağlayıp oynama imkanına sahip olamazsınız.

Tamamen yanlış bilgi.

Aşağıdaki Source oyunlarından birinde ya da bir Source modunda hile yaparsanız aşağıdaki listedeki tüm oyunlar için VAC yasaklaması alırsınız:
  • Counter-Strike: Source
  • Half-Life 2: Deathmatch
  • Day of Defeat: Source
  • Team Fortress 2
Benzer şekilde, aşağıdaki Gold Source oyunlarından birinde hile yaparsanız aşağıdaki listedeki tüm oyunlar için VAC yasaklaması alırsınız:
  • Counter-Strike
  • Condition Zero
  • Ricochet
  • Day of Defeat
  • Team Fortress Classic
  • Half-Life: Deathmatch
  • Deathmatch Classic

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4044-qdhj-5691&l=turkish#eligible

VAC yasağının üstüne tıkladığınız zaman hangi oyundan VAC yasağını aldığını görebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı