Çözüldü VAC yiyen hesapta girili telefon numarasını başka hesapta kullanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yahya6167

Hectopat
Yaklaşık 2 yıl önce CS:GO'dan VAC ban yedim o hesapta da kendi telefon numaramı kullanıyordum. Birkaç ay önce yeni bir hesap açtım ve şimdi Guard eklemek istiyorum. Bu hesaba aynı telefon numarasını kullansam sorun çıkar mı?

Ingilizcen varsa buyur oku.

VAC yasakları telefon numaralarıyla nasıl ilişkilidir?

VAC yasaklamaları, ihlal anında telefon numarası paylaşan tüm hesaplara uygulanır. Bu (ve diğer birçok) nedenle, telefon numaranızı paylaşmanızı veya Steam hesabınızda başka bir kullanıcının telefon numarasını kullanmanızı önermiyoruz. VAC yasağının geçerli olduğu oyuna sahip olmayan telefon numarasını paylaşan hesaplar yine de VAC yasağı alacak ve bundan sonra oyunu satın alamayacaktır.

Hesap VAC yasaklandığında bir hesapta bulunan telefon numaralarına herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir; telefon numaraları yeni hesaplarda hemen kullanılabilir.

Okuduktan sonra bana "at the time of infraction" kelimesini Türkçe olarak cevir. Kaldi ki Türkçe ceviriyi Valve degil, Steam topluluklari yapiyor.

Aynı ceviri aynı şeyi anlatıyor bilmeden konuşmayın.
Vac yiyince de sana yazıyor birden fazla telefon numarası kullanımda vac yediniz diye yazıyor. :D

Okuma yazmaniz yok galiba. Okuyun ondan sonra tartisiriz.
1644856709726.png

Anlamıyorum sizin şu kabullenemediğiniz konuları.

Diyorum ya, okuma yazmaniz yok diye. Bosuna demiyorum. At the time of infraction demek, yasaklanmanin verildigi esnada demek. Yasaklamanin verildigi esnada hesaplar ayni telefon numarasini kullaniyorsa tüm hesaplar yasaklanir. Numarayi sonradan eklemeyle yasaklama vermiyorlar. Bosuna tartisiyorsunuz benimle. Zira ne dediginiz hakkinda zerre kadar fikir sahibi degilsiniz.

Anlamıyorum sizin şu kabullenemediğiniz konuları.

Kabullenecek bir sey olmadigi icindir. Bilmediginiz konular hakkinda yorum yapmayin isterseniz.

Diyorum ya, okuma yazmaniz yok diye. Bosuna demiyorum. At the time of infraction demek, yasaklanmanin verildigi esnada demek. Yasaklamanin verildigi esnada hesaplar ayni telefon numarasini kullaniyorsa tüm hesaplar yasaklanir. Numarayi sonradan eklemeyle yasaklama vermiyorlar. Bosuna tartisiyorsunuz benimle. Zira ne dediginiz hakkinda zerre kadar fikir sahibi degilsiniz.

Bence senin kafa başka yerlerde reis.
Ben bunun yüzünden de VAC yedim lütfen "bilip, bilmeden "gibi ifade kullanmadan önce kendiniz tecrübe edinin.

Kabullenecek bir sey olmadigi icindir. Bilmediginiz konular hakkinda yorum yapmayin isterseniz.
Konunun özeti bu. Sadece yasağın verildiği anda numaranın ekli olduğu hesaplar yasaklanıyor. Başka bir ceza almazsanız sonradan eklediğiniz hesaplar yasaklanmaz.

Bence senin kafa başka yerlerde reis.

Dostum benim kafam yerinde de, sen anlamamakta israr ediyorsun. Telefon numarasini yasaklama aldiktan sonra farkli bir hesapta kullanabilirsin ve tekrar yasaklama almazsin. Bu kadar basit. Senin dedigin sadece yasaklamanin verildigi esnada gerceklesir. Yanlis bilgilendirme yapip bir de mesajlarima gülücük atip duruyorsun.

Yersin, Steam açıklamış başka hesapta kullanırsın diyor. VAC yersin yemezsin demiyor. O benim attığım mesajda yazıyor git bak oraya.
"Bu telefon numarasını kullanan hesaplara da aynı şekilde VAC yasaklaması uygulanacaktır,"
Başka bir telefona hesabına bağlayıp VAC yediysen başka hesabına bağlarsan yine yersin.

Anlamıyorsun sanırım. VAC yasaklamasının verildiği esnada telefon numarasını paylaşan tüm hesaplara VAC yasaklaması uygulanır, bunda bir sorun yok zaten. Ama numarayı sonradan başka bir Steam hesabında kullanmak herhangi bir VAC yasağına sebep olmaz.

Önceden de benzer bir sistemdi zaten, VAC yasaklı hesaptaki telefon numarası bir süre başka bir hesapta kullanılamıyordu. Şimdi ise herhangi bir süre kısıtlaması olmadan başka bir Steam hesabında sorunsuz kullanılabilir. Yani bir kere VAC yasaklaması alınca telefon numarası her eklendiği hesaba VAC yasaklaması verdiriyor gibi bir durum yok.

Yanlış bilgi
Konunun özeti bu. Sadece yasağın verildiği anda numaranın ekli olduğu hesaplar yasaklanıyor. Başka bir uyarı almazsanız sonradan eklediğiniz hesaplar yasaklanmaz.

Yok, yasaklanıyor ben bundan dolayı da yedim tanıdıklarım da bundan dolayı yedi eğer kayıtlı telefonu hesap VAC'li ise aynı telefon numarasından dolayı o oyuna girip Mac atarsa VAC yer.

Geri
Yukarı