VAC'lı hesabın e-posta ve telefonunu başka hesaba girersek ban yenir mi?

Yasaklanma kısmında bir problem yok zaten. Yalnız bu durum (şu an için) telefon numaranızı sonradan kullanmak için engel değil. Önceden ise 3 ay kısıtlama alıyordu ve daha sonra tekrar kullanılabilir hâle geliyordu. Paylaştığım konuda da görebileceğiniz üzere.

Valve, telefon numaralarına sözleşme ihlali dışında sınırsız engel uygulamamakta. VAC kaynaklı bir engel olsaydı, bunu görüntüsünü aldığınız uyarıda da belirtmeleri gerekirdi. Buna benzer birçok konu oluşturuluyor. Aksine henüz rastlamadım.

Eğer numarayı hesaba eklemenize izin veriyorsa aynı şekilde Steam Guard'ı da kullanabilirsiniz.
Maalesef benimki eklenmiyor :(

Tuhaf bir durum gerçekten. Numarayı eklemenize bile izin vermiyorlarsa bunun direkt olarak VAC yasağı ile bağlantılı olduğuna inanmak zor geliyor. Nedeni ise, sizde 3 aylık süreden ya da VAC yasağından bahsetmemişler. Direkt herhangi bir sebep göstermeden kullanım şartları ihlali demişler.

Paylaştığım bağlantıda ise net bir şekilde VAC yasağından dolayı olduğunu ve 3 ay sonra kullanılabileceğini söylemişler. Görsel bulabilseydim daha güzel olacaktı, fakat bulamadım.

Birçok arkadaşa bu konu hakkında destek sağladım. Kimsenin gelip de numarayı hesabıma ekleyemiyorum dediğine şahit olmadım. Ta ki siz diyene kadar :)

Sizin durumunuz gerçekten farklı. Steam'de benzer konular mevcut, fakat çoğunda garip olaylardan dolayı numaralara kısıtlama uygulamışlar. Ters ibraz, kredi kartı dolandırıcılığı gibi.

Ben daha önce herhangi bir yasaklama almadığım için kendimden örnek veremiyorum. Umarım ileride de veremem :D

Tuhaf bir durum gerçekten. Numarayı eklemenize bile izin vermiyorlarsa bunun direkt olarak VAC yasağı ile bağlantılı olduğuna inanmak zor geliyor. Nedeni ise, sizde 3 aylık süreden ya da VAC yasağından bahsetmemişler. Direkt herhangi bir sebep göstermeden kullanım şartları ihlali demişler.

Paylaştığım bağlantıda ise net bir şekilde VAC yasağından dolayı olduğunu ve 3 ay sonra kullanılabileceğini söylemişler. Görsel bulabilseydim daha güzel olacaktı, fakat bulamadım.

Birçok arkadaşa bu konu hakkında destek sağladım. Kimsenin gelip de numarayı hesabıma ekleyemiyorum dediğine şahit olmadım. Ta ki siz diyene kadar :)

Sizin durumunuz gerçekten farklı. Steam'de benzer konular mevcut, fakat çoğunda garip olaylardan dolayı numaralara kısıtlama uygulamışlar. Ters ibraz, kredi kartı dolandırıcılığı gibi.

Ben daha önce herhangi bir yasaklama almadığım için kendimden örnek veremiyorum. Umarım ileride de veremem :D.

Arkadaş illegal iş yapmışsa sizin dediğiniz gibi dolandırıcılık vs yapmışsa normaldir.

@kONF

Net bir bilgiye sahip olmadığım kesin bir şey diyemiyorum. Maalesef Valve hazretleri böyle durumlarda hesap sahibine de detaylı bilgi vermiyor.

Bildiğim tek bir şey var, o da telefon numaraları yasaklamadan sonra mevcut ya da farklı hesapta sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Bunu Valve da açık bir şekilde kendi resmi konusunda bildiriyor. Ben onların yalancısıyım. Elçiye zeval gelmez :D

Arkadaşlar ben gerekli araştırmayı ve denemeyi yaptım. Bir e posta üzerine 2 hesap açılmıyor. Fakat bir telefon üstüne farklı hesap açılabiliyor. Steam hesabınızda girili olan telefon numarasının bağlı olduğu tüm hesaplar VAC yer. Daha sonrasında kullanılması ban yedirmez. Epostayı kullanıyorum fakat şu an hala bir ban yeme gibi durumum olmadı hesabı taşıdığım yerde. E-posta ve telefon VAC'ı ilgilendirmiyor. Eş zamanlı olarak kullanırsanız ilgilendiriyor fakat.

Yeni konular

Geri
Yukarı