VAC'lı hesabın e-posta ve telefonunu başka hesaba girersek ban yenir mi?

Bosuna ugrasmayin. Size resmi kaynaklarda bulunan bilgileri aktardim. Yasaklama alma ihtimaliniz sifir.

Yasaklamalar e-posta adreslerini etkilememekte. Telefon numarasi ise sadece yasaklamayi aldiginiz an, telefon numarasinin ekli oldugu tüm hesaplari etkiler. Sonradan numarayi kullanmak herhangi bir sorun olusturmaz.

Size güvenimiz sonsuz ama insan bir denemek istiyor genede o kadar masraf ettim hesaba bir anda gitmeyiversin 😂

Siz de haklisiniz. Muhtemelen ben de ayni seyi yapardim :)

Hocam benim anlamadığım kısım var şimdi detaylı anlatayim.
Şimdi eski hesap ban yedi. ( Telefon no kayıtlı değildi.) VAC ban yedikten sonra ben anlamadığım halde telefon numarası eklemişim. Ve 2-3 gün sonra kaldırdım. O hesap diyelim PUBG'den ban yedi ve benim yan hesap var onda tel no ekledim ve geri kaldırdım. Şimdi eski hesap ban yiyince aynı tel no ekleyip kaldırdığım için ban yeme olasılığım var mı?

Sorunuz biraz karisik geldigi icin tam anlamadim, fakat bu konuda genel kural asla degismez.

"VAC bans will be applied to all accounts sharing a phone number at the time of the infraction."

Çevirecek olursak; "VAC yasakları, ihlal sırasında telefon numarasını paylaşan tüm hesaplara uygulanır.

Yani, telefon numaraniz yasaklamanin verildigi esnada hangi hesaba ekliyse, o hesap(lar) yasaklanir. Anlik bir durum.

Arkadaş yukarıda yaptığınız söylemiş? Steam'ın sistemini hala çözemedim sanırsam.
Kardeş, kullanılmıyor dememin sebebi; o numara ile steam guard yapamazsın eğer bir hesapta ban yediyse. Yeni hesap açsan bile o numaraya Steam guard yapamazsin. Biz bu işlerin içinden geliyoruz. Anti cheat sistemini hakkında geçmişimiz olmasa gelip de burda yorum yapmayız ;) Pazarı adam gibi kullanabilmek için de steam guard gerekiyor. Telefon numarasını eklemek isteyen arkadaşın da isteği budur muhtemelen.

Arkadaşlar bundan 642 gün önce VAC yedim. Başka bir e-posta hesabı ve başka bir numarayla yeni bir Steam açtım ve bayağı ilerledim o hesapta. Şimdi VAC'lı hesaptaki e posta ve telefonu kaldırıp yeni hesabıma koysam ban yer miyim?
Eskiden izlediğim bir Youtuber aynı sebepten dolayı ban yemişti. Bence yeme ihtimali çok düşük ama hiç bir zaman 0 değil.

Yeni hesap açsan bile o numaraya Steam Guard yapamazsin.

Kaynak? Cünkü yanlis bilgi veriyorsunuz.

"Hesap, VAC yasaklaması aldığı esnada hesapta bulunan telefon numaralarına kısıtlama uygulanmaz. Bu numaralar hemen diğer yeni hesaplarda kullanılabilir."

hiçbir zaman 0 değil.

Evet, %100 sifir bir ihtimal. Yasaklamalar e-posta adreslerini etkilemez.

Kaynak? Cünkü yanlis bilgi veriyorsunuz.

"Hesap, VAC yasaklaması aldığı esnada hesapta bulunan telefon numaralarına kısıtlama uygulanmaz. Bu numaralar hemen diğer yeni hesaplarda kullanılabilir."

Kaynak : Tecrübe
Kimse size numarayi hesaba ekleyemezsin demiyor güzel kardeşim. Numarayı ekleyebilirsin ama ben diyorum ki Steam guard yapamazsın. Eğer yapabilen varsa çıkarsın göstersin.
Pazar kullanabilmek için ikinci numaram var. Ordan burdan yazı okuyup geliyorsunuz. Gerçekten bilgim olmasa susucam. Ama yaşamadan etmeden bilmişlik taslamanın alemi yok. Hayatta araştırmak çok güzel bir bilgi edinme yöntemidir fakat bazen de uygulamalı olarak bilgi öğrenmek araştırmaktan daha etkilidir.

Tecrübenize mi güvenelim yoksa Valve'in resmi kaynaklarina mi? Numarayi kullanabiliyorsan bal gibi Steam Guard da kullanilabilir. Steam Guard icin gereken tek sey telefon numarasi. Baska bir sartlandirma yok.

Valve kisitlama yok diyorsa yoktur.

Siz diyorsunuz ki;

Steam o numarayı banlıyor öyle düşün.

Valve diyor ki;

yeni hesabıma yazdım

Steam Guard'i kullanamama gibi bir sey söz konusu oldu mu? Arkadas aksini söylüyor da.

Son düzenleme:
Tecrübenize mi güvenelim yoksa Valve'in resmi kaynaklarina mi? Numarayi kullanabiliyorsan bal gibi Steam Guard da kullanilabilir. Steam Guard icin gereken tek sey telefon numarasi. Baska bir sartlandirma yok.

Valve kisitlama yok diyorsa yoktur.

Siz diyorsunuz ki;

Valve diyor ki;

Steam Guard'i kullanamama gibi bir sey söz konusu oldu mu? Arkadas aksini söylüyor da.
Tamam kardeşim buyur dene. Eğer Steam Guard olursa bana da haber ver bende boşuna kullanmayayım ikinci numarayı.

Geri
Yukarı