Vade farkı dahil 24.000 TL sistem toplama

Bütçe
(varsa) vade farkı dahil 24000 - daha aşağısı

osomanTR

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
INTEL CORE I5 12400F & ASUS TUF GAMING B660M-E D4 & ASUS TUF GAMING 3070 TI V2 OC EDITION & KINGSTON FURY BEAST 16GB 3200 MHZ CL 16 DUAL KIT & CORSAIR MP600 4700 MB / 1950 MB 1 TB PCIE 4.0 M.2 SSD & COOLER MASTER MASTERBOX TD500 MESH ARGB 650W 80+ BRONZE
Beni 5-6 yıl idare edebilecek, F/P bir sistem arıyorum. Beğendiğim iki sistemi aşağıya ekleyeceğim. Hangisi alınmalı? NVIDIA 4000 serisi beklenmeli mi? Önerebileceğiniz başka bir sistem?

12400F 3070 TI

Beğendiğim tarafları: 12400F gerek ısı gerek enerji verimliliği konusunda gayet başarılı F/P bir işlemci (ne yazık ki anakartları biraz maaliyetli). Zaten ekran kartına diyecek yok 2K monitörüm olmasa da 1080p de bile (darboğaz olsa da) gayet başarılı. Anakart B660 ileriye dönük güzel bir tercih olmuş. Geri kalan parçalar da ASUS kalitesiyle seçilmiş. Sistemi toplu olarak almak istediğim için başka toplama sitelerinde de fiyatlara baktım. Bu sistem gayet uyguna kaçıyor. Sisteme ek olarak SSD'yi 1 TB'a, PSU'yu da 750W'a yükselteceğim.

Beğenmediğim kısım: Maalesef taksit seçeneklerinin hepsinde vade farkı var.

5600 6700 XT

Beğendiğim tarafları: Fiyatı acayip uygun. 5600, AMD tarafında gayet başarılı bir F/P işlemci. Anakartları gayet uygun ve uzun zamandır soketi değişmiyor. RAM 3600 MHz, 5600 ile çok iyi çalışacaktır. 6700 XT de yine aynı şekilde piyasada hele hele bu fiyata gayet güzel. Şu anlık DLSS FSR'dan daha iyi olsa da ileri dönemde bu fark kapanır. Sam'i kullanabilme de bu sistemde büyük bir artı. Bu fiyata bir sistem için M.2 SSD, 3 beleş oyun (sadece Sniper Elite 5'i oynarım muhtemelen ama olsun) beleş kulaklık [zaten bütçe sıkışık olduğundan şimdilik idarelik, 1-2 ay sonra adam akıllı mouse-klavye-kulaklık alacaktım (en azından idare etmelik)] ve tabiri caizse odayı diskoya çeviren şık bir kasa da cabası.

Beğenmediğim kısımlar: Sistemde B450 olması fiyat açısından iyi fakat B550 olsaymış çok şık olurmuş. 6700 XT'nin 3070 Ti karşısında büyük bir fiyat üstünlüğü olsa da [oyundan oyuna değişiklik göstermekle birlikte (bazen 6700 XT öne bile geçebiliyor)] 3070 Ti 6700 XT'den %10 ila %30 arası daha iyi. Ayrıca 6700 XT'nin RT performansı rezalet, NVIDIA kartlarda bulunan Shadow Play, reflex gibi özellikleri de yok.

Kullanacağım monitör olarak da, MSI'ın G242 modelini tercih ettim (satın aldım).

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki 7K liraya bence değmez. Daha uygunu belki yarın Gaming Gecesi'nde olabilir.

Gelen anakartı satıp B550 anakart alabilirsiniz çok da fark etmez fiyat olarak.
Hocam 7K lira farkla 6700 XT'li sistemi mi almaya değmez 3070 TI'lı mı? Bir anlam karışıklığı olmuş orada.

Gaming Gecesi'ni bekliyorum, umarım istediğim parçalarda güzel indirimler..

Al-Sat işleriyle uğraşmasak daha iyi😅

Geri
Yukarı