Vadedilen indirme hızı neden alınmaz?

pLowstoneK

Kilopat
Daha fazla  
Türk Telekom kullanıyorum paketim 16Mbps'ye kadar çıkabiliyor indirme hızı. Hız testi yaptığımda 13'e vuruyor en fazla. Sebebi oturduğum yerin altyapısı o kadar hızı desteklemediğinden olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saha dolabından evinize kadar olan kısımdan kaynaklı olabilir, daire tesisatından kaynaklı olabilir. Ben de paketimin sunduğunu virgülüne kadar alamıyorum, birkaç MBps oynama yaşanıyor.

Her 8Mbps de 1Mbps indirme hızı alırsın hocam ona göre hesapla yani sana verdiği 16Mbps de 2Mbps indirme download hızın olur maksimum eğer sen direk 16Mbps indirmek istiyorsan o zaman simetri internet paketi alman lazım.

Bakır kullanıyorsan kayıplar olması gayet normal. Türk Telekom kayıplardan dolayı mesela 24 Mbps yerine 28 Mbps tanımlıyor.

Ama fiberde bu söz konusu değildir. Tanımlanan hızında üstüne çıktığı oluyor veya hızın tamamını verdiği zamanlarda oluyor.

Ama eve kadar fiber kullanıp. Sana 100 Mbps tanımlayıp 95-96 Mbps alıyorsan sıkıntı vardır. Çünkü bakır bir altyapıda 93-96 Mbps alınıyor kayıptan dolayı.

Benim internette de aynı sorun oluyor. Modemin tipi ve bazı diğer faktörler bunu etkiliyor.

Geri
Yukarı