Vadeli Mevduat Hesabı Açmak

asdddxaw

Hectopat
Yer
İstanbul
Hesabı açtıktan sonra eğer bir işte çalışmazsak hesap kapatılıyor diye duydum bu ne kadar doğru? Mesela benim kenarda 100.000 TL param var diyelim ve ben bunu bankaya yatırıp faizini yiyeceğim, ama herhangi bir işte çalışmayacağım böyle bir şey mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hesap kapanması diye bir şey yok. Örnek vermek gerekirse 1 milyon Türk Lirası değerinde bir hesabım var. Hiç bir işte çalışmıyorum öğrenciyim. Her ay 22 bin TL faiz alıyorum ve hiç bir şekilde kapanmıyor ve ben istemediğim sürecede kapanmayacaktır. Banka hesapları kapatma işlemi her zaman kişiye sorulur. Banka kafasına göre öyle bu adamın hesabını kapatıyorum diyemez.

Hayır, herhangi bir işte çalışmana gerek yok. Paranı en uygun faiz oranına sahip bankaya yatırabilirsin. Sen hesabı kapatmadıkça hesabın kapanmaz. Birde Kazanılan faiz üzerinden devlet vergi alır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı