Vaka sayılarına bugün ne oldu?

Yalan olduğunu varsayarsak bile çok fazla bu vaka sayıları. Ah şu güzel memleketin güzel halkı sözden anlamadıkça vakalar daha da artacak.

Hocam burada sadece halk suçlu değil. Yasak getirmedikleri için vaka sayıları artıyor. Hafta içi yasak getirebilirdi ülkede ekonomi olsaydı. Galiba virüs hafta içi çalışmıyor. Sadece akşam 9 dan sonra ve hafta sonu çalışıyor.

Hocam burada sadece halk suçlu değil. Yasak getirmedikleri için vaka sayıları artıyor. Hafta içi yasak getirebilirdi ülkede ekonomi olsaydı. Galiba virüs hafta içi çalışmıyor. Sadece akşam 9 dan sonra ve hafta sonu çalışıyor.

Tabii ki tamamen suç halkta değil. Ama biraz daha dikkatli olarak en azından vaka sayılarını azaltabiliriz. Bu vakaları yalan olarak varsayarsak bile çok fazla.

Normal ülkeler de acil ya da beklenmeyen durumlar için kasaların da bu tip durumlar için para olur. Kim bilir o para nereye gitti şimdi.

Hocam fazla çünkü insanlar çalışmak zorunda. Çoğu insan işe gidiyor geliyor ve vaka sayıları o yüzden çok fazla.

Aslında halkın içinden bakarsakta halkında mecbur çalışması lazım eve ekmek götürmesi lazım. Vaka artıyor diye halkı suçlamakta biraz insafsızlık olur tabii.

Normal ülkeler de acil ya da beklenmeyen durumlar için kasaların da bu tip durumlar için para olur. Kim bilir o para nereye gitti şimdi.

O paralar ile esnafa yardım yapılıyor. Kaç paraydı hatırlamıyorum.

Aslında halkın içinden bakarsakta halkında mecbur çalışması lazım eve ekmek götürmesi lazım. Vaka artıyor diye halkı suçlamakta biraz insafsızlık olur tabii.

Esnaflar için büyükşehirler de 750 TL, diğer şehirler de 500 TL kira yardımı yapılıyor. Benim bahsettiğim bu değil ama. Demek istediğim ülkeyi toptan kapatsak bile bir süre o para ekonominin çökmesini engellerdi. Bizde öyle bir para yok ama olması gerekti. Biz ne yaptık? IBAN istediler bizden.

Aslında halkın içinden bakarsak ta halkında mecbur çalışması lazım eve ekmek götürmesi lazım. Vaka artıyor diye halkı suçlamakta biraz insafsızlık olur tabii.

Hocam diğer ekonomisi olan ülkelere baktığımız zaman 14 günlük karantina verdikleri zaman insanların maaşlarını karşılıyor. Tabii ki bizim devlete verdiğimiz paralar halka gitmediği için insanlara öyle bir yardım yapılmıyor.

Eski hükümetlere kuyrukmuş, şuymuş buymuş diye laf atarlar ama bildiğim kadarıyla ne aç kalan vardı ne de ihtiyat akçesi gibi en önemli şeyleri yiyen bir yönetim vardı. Tam bilmiyorum da yanlışım varsa düzeltin.

Yeni konular

Geri
Yukarı