Vaka sayılarına bugün ne oldu?

Vaka sayıları gerçek değil. Utanmadan yalan söylüyorlar, gözlerimizin içine baka baka. O vaka sayıları çok net 15.000 civarlarında hatta belki de daha fazladır.

Açıkçası ülkenin ekonomik durumu ve öbür şeyler dikkate alındığında mantıklı bir şey, çünkü devletin yardım yapacak parası pek yok. (israf yapmayıp yardım yapsa bile yetmez)
Nasıl mantıklı acaba? Ekonomi ne kadar kötü olursa olsun halkı yanlış bilgilendirmek suçtur. Zaten hiç bir ülke inanmıyor bizim vaka sayılarına. İstedikleri kadar saklasınlar gerçekleri hiç bir şekilde bu ekonomiyi düzeltmeye yaramayacak.

Nasıl mantıklı acaba? Ekonomi ne kadar kötü olursa olsun halkı yanlış bilgilendirmek suçtur. Zaten hiçbir ülke inanmıyor bizim vaka sayılarına. İstedikleri kadar saklasınlar gerçekleri hiçbir şekilde bu ekonomiyi düzeltmeye yaramayacak.

Oy kaybını düşürmek için yapılabilir, çünkü az da olsa inanlar var, güneş siyah desen de inanacak kişiler mesela.

Nasıl mantıklı acaba? Ekonomi ne kadar kötü olursa olsun halkı yanlış bilgilendirmek suçtur. Zaten hiç bir ülke inanmıyor bizim vaka sayılarına. İstedikleri kadar saklasınlar gerçekleri hiç bir şekilde bu ekonomiyi düzeltmeye yaramayacak.
ilk dediğinize katılıyorum, sadece empati yapmaya çalışıyorum. Ekonomi kolay kolay düzelmez, ama vakaları az gösterip dükkanları açarak biraz para kazanmalarını sağlar ama asıl amacın bu olduğunu düşünmüyorum ben.

İlk dediğinize katılıyorum, sadece empati yapmaya çalışıyorum. Ekonomi kolay kolay düzelmez, ama vakaları az gösterip dükkanları açarak biraz para kazanmalarını sağlar ama asıl amacın bu olduğunu düşünmüyorum ben.

Asıl amaçları belki de halkı korkutmamaktır?

Geri
Yukarı