Vaka sayılarına bugün ne oldu?

Salgından etkilenen 133 iş kolundaki esnafa 2021 yılının ilk üç ayında 1000 TL hibe ve büyükşehirde 2250 TL diğer şehirlerde 1500 TL kira yardımı yapılacak. diye biliyordum ama ben.

Aşı derken bildiğimiz aşı değil yani hastanede kalma vesaire.
Sizce değerin biraz yükselmesi yapılan yardımları yeterli kılıyor mu ? Apaçık bir şekilde hükümet halkına arka çıkamadı. Bunu hiçbir kimse de inkar edemez. Edenlere de koronavirüs yayıldıktan sonra iyice artan (bakın iyice artan diyorum çünkü ülkedeki fakirlik ve işşizlik sorunu yıllardan beri mevcut.) işşizlikten etkilenen ve parasız kaldıkları için üzücü ve çaresiz bir şekilde intihar eden insanları sorarım. Adam akıllı destek çıkıldıysa neden bu insanlar kendilerini astı ?

Salgından etkilenen 133 iş kolundaki esnafa 2021 yılının ilk üç ayında 1000 TL hibe ve büyükşehirde 2250 TL diğer şehirlerde 1500 TL kira yardımı yapılacak. diye biliyordum ama ben.

Aşı derken bildiğimiz aşı değil yani hastanede kalma vesaire.
Başından beri takip ediyorum mesajları çok güzel kıvırıyorsunuz tebrik ederim.

Başından beri takip ediyorum mesajları çok güzel kıvırıyorsunuz tebrik ederim.

Hayır tabii ki. Başından beri takip ediyorsanız amacımın sadece bilgi almak olduğunu, arkadaşların düşüncelerini merak ettiğimi belirtmiştim. Bu kıvırmak ise evet kıvırıyorum. 😅

Hayır tabii ki. Başından beri takip ediyorsanız amacımın sadece bilgi almak olduğunu, arkadaşların düşüncelerini merak ettiğimi belirtmiştim. Bu kıvırmak ise evet kıvırıyorum. 😅
Zeki birisin ama hocam giden paraları siz de biliyorsunuz birbirimizi kandırmayalım şimdi en basit meydanda ya da bir AVM'deki dükkanın kirası 10-15k sen ona 1500 değil 3k ver kurtarmaz çalışan maaşı hariç. Demek istediğim büyük Türkiye isek böyle bir durumda Avrupa'nın bizi kıskanması gerekmez miydi?

Zeki birisin ama hocam giden paraları siz de biliyorsunuz birbirimizi kandırmayalım şimdi en basit meydanda ya da bir AVM'deki dükkanın kirası 10-15k sen ona 1500 değil 3K ver kurtarmaz çalışan maaşı hariç. Demek istediğim büyük Türkiye isek böyle bir durumda Avrupa'nın bizi kıskanması gerekmez miydi?

Avrupa'nın bizi kıskanması için bir sebep yok "ekonomi" konusunda :D. Şahsen ben şu anda Almanya gibi bir ülke de yaşasam Türkiye'yi "ekonomi" konusunda kıskanmam.
Hiç kimse kusura bakmasın yurtdışında halk bilinçli, hakkını savunuyor. "Oy verdik onlara yapmak zorundalar!" kafasındalar. Bizim gibi " buna da şükür" kafasında değiller. En doğrusunu yapıyorlar cidden. Halk boyun eğmeye devam ettikçe daha çok hakkımız yenir bizim.

Peki.

Avrupa'nın bizi kıskanması için bir sebep yok "ekonomi" konusunda :D. Şahsen ben şu anda Almanya gibi bir ülke de yaşasam Türkiye'yi "ekonomi" konusunda kıskanmam.

Hocam ben Almanya vatandaşıyım ve hiçbir şeyi yok Türkiye'nin kıskanılacak. Almanya'da çok uzun süreler kalmadım okulum bittikten sonra gideceğim zaten.

Benim dediğim zaten hem ekononomi hem salgın yönetimi vs. En basiti aşılar geldi dendi nerede 47 milyon aşı ki en az 120 milyon doz aşı lazım ülkeye onu alacak paramız yok böyle olmaması lazımdı Allah'ın 3. Dünya ülkeleri bile halkının %60-65 kısmını aşılayacak kadar doz aldı biz alamadık 85 milyon kişiyiz 25 milyon aşı var.(2 doz 1 aşı yaparsa.)
Benim dediğim zaten hem ekononomi hem salgın yönetimi vs. En basiti aşılar geldi dendi nerede 47 milyon aşı ki en az 120 milyon doz aşı lazım ülkeye onu alacak paramız yok böyle olmaması lazımdı Allah'ın 3. Dünya ülkeleri bile halkının %60-65 kısmını aşılayacak kadar doz aldı biz alamadık 85 milyon kişiyiz 25 milyon aşı var.(2 doz 1 aşı yaparsa.)
Çok kısa bir okuyun anlayın.

Benim dediğim zaten hem ekonomi hem salgın yönetimi vs. en basiti aşılar geldi dendi nerede 47 milyon aşı ki en az 120 milyon doz aşı lazım ülkeye onu alacak paramız yok böyle olmaması lazımdı Allah'ın 3. dünya ülkeleri bile halkının %60-65 kısmını aşılayacak kadar doz aldı biz alamadık 85 milyon kişiyiz 25 milyon aşı var.(2 doz 1 aşı yaparsa.)

Hocam aşı geldi de ne oldu? Öncelikle sağlık çalışanlarına aşı yapmak yerine kendilerine aşı yapılıyor. İngiltere’de 94 yaşındaki Kraliçeye bir ay sonra sıra gelebildi. Fransa’da Macron listenin son sırasında. Almanya’da Özlem Türeci ile Uğur Şahin kendi buldukları aşıyı kendilerine yaptıramıyorlar. Bizde ise iktidar partisinin MKYK üyeleri ilk günden aşı oluyorlar. Ne güzel ülke! Ne var ki bunda diyen arkadaşlara söylüyorum. Bahsettiğimiz kişiler bakan değil, milletvekili değil, devletin bürokratı değil. Bir partinin yönetim organının üyeleri.

Geri
Yukarı