Vakıf Üniversitesinde İngilizce eğitimli Yazılım mı? Bilgisayar mühendisliği mi?

PCI

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Üniversite sonuçları açıklandı ve açıkçası istediğim başarıyı elde edemedim ama %50 burs ile mühendislik okumak istiyorum. Bilgisayar mühendisliği (İngilizce) ve Yazılım mühendisliği (İngilizce) arasından bir seçim yapacağım. İleri seviye İngilizcem var ve bunu kullanmak , bölümü de İngilizce okuyarak daha aktif hale getirmek istiyorum.

Fiyat bakımından aynı olsa da ders içerikleri birbirinden farklı. Yazılım mühendisliği ders içeriğinde kodlama'ya daha çok alan ayrılmış. Temel oyun kodlama dersleri, çeşitli kodlama dilleri bakımından Bilgisayar mühendisliğinden daha önde.

İstanbul içi bir üniversite düşünüyorum ve bu konu hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum. Hangi üniversiteler bu alanlar için daha iyi yoksa çoğunda da aynı eğitimi alabilir miyim? Bu iki bölüm arasından hangisi beni daha memnun eder ? Hangisini okumak daha avantajlı olur?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı