VakıfBank para yatırırken komisyon kesiyor mu?

Emirkese

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben 40 TL kadar para yatırmak istiyorum. Kredi kartım VakıfBank. VakıfBank ATM'sinden para keser mi? Kaç TL keser?

Hayır, kesmiyor. Kamu Ortak ATM platformu haricindeki farklı bir bankanın bankamatiğinden para yatırırsanız komisyon ödersiniz sadece.

Kamu Ortak ATM platformuna dahil olan Bankaların (VakıfBank, Ziraat Bankası, Halk Bankası, PTT, Emlak Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası) müşterileri kartlarıyla bu Bankaların ATM’lerinden aşağıdaki işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirir.

Hiçbir banka kendisine para yatırılırken komisyon kesmez. Komisyon x bankasına y, z gibi başka bir kurum/banka üzerinden para yatırma işlemi yaparsanız istenen bedeldir ki bazı kurum/bankalar anlaşmalı olduğu diğer kurum/bankalardan da komisyon kesmiyor. (Örnek: Kamu bankalarının diğer kamu bankalarından günlük işlem limitiniz dahilinde ücreti/komisyon almaması gibi.)

Bir banka kendi ATM dışında diğer bankalar ile anlaşması var ise para yatırma işlemi sırasında komisyon veya kesinti yapmamaktadır. Eğer yok ise bunu web sayfasında veya siz banka hesabı başvurusu yaptığınızda imzaladığınız belgelerde açıkça belirtilmektedir. Dikkatli okumanızda fayda var ya da banka sözleşmesinin bir dökümünü internetten bularak da bilgi edinebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı