Çözüm Valorant %100 CPU kullanımı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ibrahimkuru55

Hectopat
Arkadaşlar bu konu çözüm niteliğindedir. Benim gibi birçok arkadaş %100 CPU kullanımı yüzünden oyunda takılmalar yaşıyor ve adam vuramıyor. Bunun sebebi Vanguard çözümü de çok basit.

Öncelikle Valorant'a giriş yapın. Ardından Alt+Tab yapıp Görev Yöneticisi'ni açın. CPU üzerine tıklayıp vanguard>sağ tık>ayrıntılar>vgc sağ tık>benzeşmeyi ayarla>burada sadece CPU 0 seçili kalsın. Tamam deyip kapatın. Farklı varyasları deneyebilirsiniz benim sorunumu bu çözdü.
Aynı zamanda vgc sağ tık yaptıktan sonra öncelik Ayarla'dan düşüğe almak da sorunu çözebiliyor.
Oyun içi takılmalar için de vsnc açık oynamanızı tavsiye ederim.
Bu arada eklemeyi unutmuşum bu işlemi maalesef her oyuna girişte yapmak zorundasınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

erengore

Kilopat
Makaleler
6
Aslında dediğiniz şeyin çözümü sistemden sisteme göre değişir. Bu tarz sorunların çözümü OS'a bağlı değil de OS üzerinden donanıma komutlarla ya da direkt donanımsal eklemelerle ya da değişimlerle çözülür.

SIR_INDO_SCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
İşlemcin darboğaz yapıyor. %100 kullanmasının sebebi bu. Şimdi neden darboğaz yapıyor onu bulalım.

İşlemcinin çoklu çekirdek modunda çalıştırırsa FPS düşük verecektir. Tekli çekirdek önemli. Ama sizin çekirdeklerinin gerçekten açık mı? Eğer açıksa modeli ne bu işlemcinin ulen. Bir Valorant'ta mı yeniliyor?

KS
KS
ibrahimkuru55

ibrahimkuru55

Hectopat
İşlemcin darboğaz yapıyor. %100 kullanmasının sebebi bu. Şimdi neden darboğaz yapıyor onu bulalım.

İşlemcinin çoklu çekirdek modunda çalıştırırsa FPS düşük verecektir. Tekli çekirdek önemli. Ama sizin çekirdeklerinin gerçekten açık mı? Eğer açıksa modeli ne bu işlemcinin ulen. Bir Valorant'ta mı yeniliyor?

İşlemci i3-6100

Cyberpunk bile oynadım. R6 ve CS:GO oynuyorum sadece Valorant'ta bu sorun var ama şu an düzeldi.

Yeni konular

Yukarı