Valorant %100 işlemci kullanımı

JexPE

Femtopat
Katılım
25 Aralık 2020
Mesajlar
3
Herkese merhaba. Benim bilgisayarım sadece Valorant'ta %100 işlemci kullanımı yapıyor, yani darboğaz yapıyor. Valorant desteğe yazdığımda sistem özelliklerimin oyunda darboğaz yapmasını gerektirecek bir sebebi olmadığını söylüyorlar. Lütfen çok sıkıldım, PC'yi Vatan Computer'dan aldım.

Sistem özellikleri.
RX580 4 GB.
i3 9100F.
8 GB RAM.
H310M anakart.
 

Kayra Temel

Centipat
Katılım
11 Ekim 2020
Mesajlar
1.287
Makaleler
1
Çözümler
6
Valorant işlemci sömürüyor. Ayarların düşükteyse darboğaz belki olabilir.
 

Berke01

Picopat
Katılım
15 Şubat 2021
Mesajlar
144
Orijinal Windows kullanıyorsan güncelleştirmeleri denetle ardından Geforce Experience üzerinden ekran kartının son sürücüsünü kur ve bilgisayarı resetle, büyük bir ihtimalle sorunun çözülür, bilgisayarın asla darboğaz yapmaz. Torrent kullandıysan veya yanlış bir şeyler yaptıysan bilgisayarına virüs girmiş olabilir işlemcini o sömürüyor olabilir bunun için de Kaspersky indir ve tam tarama yap.
 

kutaxzed

Picopat
Katılım
17 Aralık 2020
Mesajlar
503
Makaleler
2
Çözümler
1
Orijinal Windows kullanıyorsan güncelleştirmeleri denetle ardından GeForce Experience üzerinden ekran kartının son sürücüsünü kur ve bilgisayarı resetle, büyük bir ihtimalle sorunun çözülür, bilgisayarın asla darboğaz yapmaz. Torrent kullandıysan veya yanlış bir şeyler yaptıysan bilgisayarına virüs girmiş olabilir işlemcini o sömürüyor olabilir bunun için de Kaspersky indir ve tam tarama yap.

Dostum AMD ekran kartına GeForce Experience mi?
 

Yeni konular

Yukarı