Valorant 2. monitörü algılamıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Fevream

Hectopat
Yer
herhangi bir yer
Laptop kullanıyorum ve Valorant'ı sorunsuz oynuyordum. Hiçbir şekilde ne kasma oluyordu ne donma. Hiçbir teknik sorun yaşamıyordum, fakat ek bir monitör aldım ve laptop'uma bağladım ve monitörümü de Windows'un ayarlarından ana ekran olarak ayarladım. Valorant hariç bilgisayarımda kurulu olan bütün oyunlar monitörde sıkıntısız, hiçbir kasma olmadan oynayabiliyorum fakat Valorant oynamak istediğimde oyunu laptop ekranımda açıyor ve acayip bir kasma ve donma oluyor. Rastgele donmalar yaşıyorum ve oyunu düzgünce oynamıyorum bu yüzden. Büyük ihtimal oyun, bilgisayarımla senkronizasyon sorunu yaşadığından dolayı düzgün çalışmıyor. Oyunu "windowed" moda alıp harici monitörüme çektim fakat hiçbir yararı olmadı, hala kasmalar ve donmalar yaşıyorum. Sadece bir kere oyunun ayarlarından 2. monitörümü, oyun algıladı da seçebildim (onda da optimizasyon sorunlarından dolayı AFK kalıp ban yediğim için oynayamadım), Valorant hiçbir şekilde harici monitörümü algılamıyor. Monitörün görüntüleme ayarlarını değiştirip, tek ekran yapıp oyunu çalıştırdığımda da oyun kendini 1024x768 olarak çalıştırıyor, çözünürlük ayarlarını değiştirmeye çalıştığımda da kendini Laptop'un ekranına geri atıyor. Yardım edebilir misiniz?

İkinci monitörü birincil olarak seçerseniz sorununuz çözülür ama bu size günlük hayatta sıkıntı çıkarabilir.
Normalde de 2. monitörümü birincil olarak kullanıyorum fakat sorunumu o çözemedi. Bu video çözdü:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı