Valorant 75Hz'de bu kadar

Jones

Decapat
Valorant oynuyorum. Platin 1'im ve 75Hz 5ms monitörle oldum sizce bu monitörle buraya kadarmı ve 165Hz 0.5ms monitör alsam kendimi geliştirmeden direk kaç rank atlarım?

Hocam monitör size 1 rank bile atlatmaz, monitör sadece gelişme hızını artırır. Hele ki Valorant bu konuda CS'ye göre daha dengeli bir oyun. CS'de olduğu gibi büyük bir önceden görme avantajı sağlamıyor.
Demek istediğim şu adanları geç görerek vuruyorsam birde erken farkettiğimi düşüner cevaplamanızı istemiştim
Kendini geliştiremeden hiç rank atlayamazsın. Monitör çok önemli fakat direkt rank atlatması da nedir, yeni mi çıktı bu özellik?
Bu monitörle vuruyorsam o monitörle daha rahat vuracağamı düşünmenizi istemiştim.
Daha kötü monitörlerle daha iyi oynayanlar var. Ekipmanlar sizi iyi oyuncu yapmaz.
Ama monitör aşırı etkili bir faktör o zmn e sporcularda 240 hz oynamasın gerek yok.

Ekipmanlar sizi iyi yapmaz. Emek vermeniz gerekir bir şeyi başarmak için. Saatlerinizi günlerinizi aylarınızı vererek başarı gelir. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Kendimden örnek vereyim LoL oynarken bilgisayarım gerçekten kötüydü sezon 6'da en düşük ayarlarda 45-60 FPS oyun oynuyordum ama şampiyonluk ligine kadar çıkmıştım. Yeni bilgisayar alınca LoL'ü sildim ve bir daha yüklemedim.

Demek istediğim şu adanları geç görerek vuruyorsam birde erken farkettiğimi düşüner cevaplamanızı istemiştim
Adamları geç görmüyorsun. 5 ms ve 1 ms arasında o seviyede hiçbir fark yaşamazsın. Ben radyant rank, semi-pro bir oyuncuyum. Evet minimal farklar oluyor, bazen ölüp ölmemeni bile engelleyebiliyor bu seviyede. Ama bu rankta dahi ekipman öyle öne geçirici bi fark yaratmıyor. Hele ki plat rankta bu işi hissedilmez bile. Dediğim gibi ekipmanın tek bir artısı var, o da gelişme hızını artırması. Birim zamanda daha hızlı gelişmene yardımcı oluyor, gelişmesi gereken yine kişinin kendisi.

Adamları geç görmüyorsun. 5 ms ve 1 ms arasında o seviyede hiçbir fark yaşamazsın. Ben radyant rank, semi-pro bir oyuncuyum. Evet minimal farklar oluyor, bazen ölüp ölmemeni bile engelleyebiliyor bu seviyede. Ama bu rankta dahi ekipman öyle öne geçirici bi fark yaratmıyor. Hele ki plat rankta bu işi hissedilmez bile.
Anladım. O zmn bu monitörle biraz daha devam edeyim. Hangi rankta yeni monıtör kesin gerekir.

Anladım. O zmn bu monitörle biraz daha devam edeyim. Hangi rankta yeni monıtör kesin gerekir.
Hocam kendini geliştirir ve daha ciddi seviyeye oynamayı düşünürsen, daha akıcı bi deneyim için monitör alabilirsin. Ama dediğim gibi plat 1 oyuncuyu en iyi ekipman, en fazla plat 2 yapar. Daha yeni kendim 144 hz'den 280 hz'e geçiş yaptım, oyunumda hiçbir fark yaşamadım.

Geri
Yukarı