Çözüldü Valorant açılınca simgeler siyah oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Mr Cabbar

Decipat
Merhaba!
Son güncellemeden sonra Valorant'a girince bazı simgeler siyah olmaya başladı. Oyunu kapatınca da bazıları düzelmiyor. Bunun çözümü nedir?

Ekran görüntüsü 2021-05-13 165225.png

Ekran görüntüsü 2021-05-13 165340.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşa katılıyorum konu başlıklarına cevap yazmak için hazırlıyordum tam da arkadaşın yorumunu gördüm bende aynı şekilde sorunu çözdüm.

Merhaba arkadaşlar,

Sorunun çözümüne uzun uğraşlar sonucu ulaştım.

Riot Games'in yapmış olduğu güncelleme ile Microsoft'un Windows güncellemesi yaklaşık olarak aynı tarihe denk geliyor.

Öncelikle Windows + r tuşlarını kullanarak çalıştırı açınız. Winver yazarak enter'layınız. Windows sürümü 20H2 olması gerekmektedir.
Eğer 21H1 sürümünü kullanıyorsanız bu simge hatasına sebebiyet veriyor.

Aşağıdaki adımları izleyerek 21h sürümünü kaldırarak çözüme ulaşabilirsiniz.
1-Başlat menüsü açılır. Windows Update ayarlarına girilir.
2-Güncelleştirme geçmişini görüntüle seçeneğine tıklanır.
3-Güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine tıklanır.
4-Açılan menüde 21H1 sürümünün geldiği Update üzerine sağ tıklanır ve kaldırılır. Sonrasında bilgisayar yeniden başlatılır.
Ben de aynı sorunu güncellediğimden beri yaşıyorum, Windows Explorer ve bazı uygulamalar da hata veriyor. Oyunu silip yeniden kurmama rağmen sorun devam ediyor.
Valorant'a güncelleme gelene kadar girmeyin.
Aynen şimdilik böyle çözeceğiz.

oyuna girdikten sonra valorant simgesi ve masaüstü simgesileri siyah oluyor ve masaüstü dosyaları açılmıyor son güncellemeden sonra oldu bunu nasıl çözmem gerekiyor pc kitleniyor bildiğiniz bu sorun çok kişide var
Bay Cimbıls
Bugün saat 11:23
Selamlar! ^^

Bize ulaştığın için teşekkürler. :)

Muhtemelen oyun dosyalarında veya bir sorun oluştu dostum. Gel bir tazeleyelim oyunu.

Rica etsem kuruluysa aşağıda anlatıldığı şekilde Vanguard programını kaldırır mısın? Kurulu değilse kaldırmana gerek yok tabii ki. :)

Ayrıca bilgisayarında kurulu herhangi bir antivirüs programı varsa geçici olarak bunları tamamen kaldır ve aşağıdaki adımlar ile de güvenlik duvarını geçici olarak kapat lütfen.

Denetim Masası -> Sistem ve Güvenlik -> Windows Güvenlik Duvarı yolunu izle lütfen.
Sol taraftan Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıkla,
Oradaki seçeneklerden Güvenlik Duvarını kapatabilirsin. ^^
Bilgisayarını yeniden başlat.
Şimdi de Program Ekle ve Kaldır'a girerek VALORANT'ı kaldırmanı isteyeceğim senden.

Sonrasında C:\Riot Games klasöründen Riot Client klasörünü sil ve oyunu BURADAN indirerek Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile tekrar kurmayı dene.

Kurulumdan sonra bilgisayarını yeniden başlat ve sonrasında da modemini ve router'ını 5 dakika boyunca kapat ve açtıktan sonra da bir deneme yapıp bana haber ver lütfen. ^^,

Yanıtını bekliyorum. ♥

Bay Cimbıls
Riot Games Oyuncu Destek

oyuna girdikten sonra valorant simgesi ve masaüstü simgesileri siyah oluyor ve masaüstü dosyaları açılmıyor son güncellemeden sonra oldu bunu nasıl çözmem gerekiyor pc kitleniyor bildiğiniz bu sorun çok kişide var
Bay Cimbıls
Bugün saat 11:23
Selamlar! ^^

Bize ulaştığın için teşekkürler. :)

Muhtemelen oyun dosyalarında veya bir sorun oluştu dostum. Gel bir tazeleyelim oyunu.

Rica etsem kuruluysa aşağıda anlatıldığı şekilde Vanguard programını kaldırır mısın? Kurulu değilse kaldırmana gerek yok tabii ki. :)

Ayrıca bilgisayarında kurulu herhangi bir antivirüs programı varsa geçici olarak bunları tamamen kaldır ve aşağıdaki adımlar ile de güvenlik duvarını geçici olarak kapat lütfen.

Denetim Masası -> Sistem ve Güvenlik -> Windows Güvenlik Duvarı yolunu izle lütfen.
Sol taraftan Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıkla,
Oradaki seçeneklerden Güvenlik Duvarını kapatabilirsin. ^^
Bilgisayarını yeniden başlat.
Şimdi de Program Ekle ve Kaldır'a girerek VALORANT'ı kaldırmanı isteyeceğim senden.

Sonrasında C:\Riot Games klasöründen Riot Client klasörünü sil ve oyunu BURADAN indirerek Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile tekrar kurmayı dene.

Kurulumdan sonra bilgisayarını yeniden başlat ve sonrasında da modemini ve router'ını 5 dakika boyunca kapat ve açtıktan sonra da bir deneme yapıp bana haber ver lütfen. ^^,

Yanıtını bekliyorum. ♥

Bay Cimbıls
Riot Games Oyuncu Destek
İşe yarıyor mu
Çözebilen oldu mu?

Son düzenleme:
Sorun tamamen 21H1 sürümü ile alakalı, kaldırırsanız sorununuz ortadan kalkacaktır.
Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Uptade > Güncelleştirme geçmişini görüntüle > Güncelleştirmeleri kaldır. ordan 21h1 sürümü bulup kaldır.

Arkadaşa katılıyorum konu başlıklarına cevap yazmak için hazırlıyordum tam da arkadaşın yorumunu gördüm bende aynı şekilde sorunu çözdüm.

Merhaba arkadaşlar,

Sorunun çözümüne uzun uğraşlar sonucu ulaştım.

Riot Games'in yapmış olduğu güncelleme ile Microsoft'un Windows güncellemesi yaklaşık olarak aynı tarihe denk geliyor.

Öncelikle Windows + r tuşlarını kullanarak çalıştırı açınız. Winver yazarak enter'layınız. Windows sürümü 20H2 olması gerekmektedir.
Eğer 21H1 sürümünü kullanıyorsanız bu simge hatasına sebebiyet veriyor.

Aşağıdaki adımları izleyerek 21h sürümünü kaldırarak çözüme ulaşabilirsiniz.
1-Başlat menüsü açılır. Windows Update ayarlarına girilir.
2-Güncelleştirme geçmişini görüntüle seçeneğine tıklanır.
3-Güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine tıklanır.
4-Açılan menüde 21H1 sürümünün geldiği Update üzerine sağ tıklanır ve kaldırılır. Sonrasında bilgisayar yeniden başlatılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun tamamen 21H1 sürümü ile alakalı, kaldırırsanız sorununuz ortadan kalkacaktır.
Ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > Windows Update > güncelleştirme geçmişini görüntüle > güncelleştirmeleri kaldır. Oradan 21H1 sürümü bulup kaldır.

Hocam peki ne zaman 21H1 sürümünde Valorant'ı düzgün oynayabiliriz?

Geri
Yukarı