Valorant açılmayan ban

FOXyzhr

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Kardeşimin kullandığı PC'yi almıştım ve zamanında hile açıp ban yediğini öğrendim. Valorant desteğe ticket attım ve banımın 16.05.2021 tarihinde açılacağını söylediler. Ben de zaten PC'yi yeni aldığım için hiç program yüklemeden temiz bir şekilde bekledim hatta Valorant'ı silip tekrar yükledim ardından girdiğim her hesap 10 dakika içinde ban yemeye başladı Valorant Discord sunucusundan birisi ile tanıştım kendisinin banı 9 gün önce bitmiş ama onun da açtığı her hesap ban yiyormuş. Sizin başınıza geldi mi böyle bir şey? Acaba bu tarz gecikmeler normal mi? Size sormamın sebebi Valorant desteğin biletlere 5 gün sonra cevap veriyor olması...

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşimin kullandığı PC'yi almıştım ve zamanında hile açıp ban yediğini öğrendim. Valorant desteğe ticket attım ve banımın 16.05.2021 tarihinde açılacağını söylediler. Ben de zaten PC'yi yeni aldığım için hiç program yüklemeden temiz bir şekilde bekledim hatta Valorant'ı silip tekrar yükledim ardından girdiğim her hesap 10 dakika içinde ban yemeye başladı Valorant Discord sunucusundan birisi ile tanıştım kendisinin banı 9 gün önce bitmiş ama onun da açtığı her hesap ban yiyormuş. Sizin başınıza geldi mi böyle bir şey? Acaba bu tarz gecikmeler normal mi? Size sormamın sebebi Valorant desteğin biletlere 5 gün sonra cevap veriyor olması...

Eki Görüntüle 1025596

Valorant'ta durum nasıl bilmiyorum ama ben ETS 2 yani truckers MP de perma ban yedikten sonra IP MAC adresi Steam hesabımı arama geçmişi SSD numarasına kadar her şeyi değiştirdim sonra temiz bir format attım şu an da oynayabiliyorum.

Merhabalar. Öncelikle nasıl ban yediniz önemli. Bir bug veya oyun açığı kullanarak mı yoksa 3. yazılım bir hile uygulaması ile mi olduğunu biliyorsanız ve bu bahsettiklerimden birinden ban yediseniz. Valorant tarafından HWID ban denilen anakartın seri numarasından fanlarınızın seri numarasına kadar oyunlara girişinizin donanimsal olarak banlanmaktır. Yani bu durum var ise komple yeni bir PC toplamanız gerekmektedir. Onun dışında yanlış bilmiyorsam eğer rekabete dayalı olan maçlarda davranış AFK kalma vs. Durumları kadar çok tekrarlandığında atılan belirli süreli bir ban mevcut. Bundan yediseniz eğer bir ticket daha atarak durumu konuşabilirsiniz.

Yüksek ihtimalle HWID ban yemişsiniz yani Riot anakartınıza ban atmış. O anakarta sahip olduğunuz sürece açtığınız her hesap ban yiyecektir. Açtığınız yeni hesapla oynamak için orada yazan ban bitiş süresine kadar beklemeniz gerekiyor. Bu da Riot'un, CS:GO'daki gibi milletin hile açıp yeni hesap açıp sonra bunu sonsuz kez tekrarlayarak oyun zevkinizi mahvetmesini önlemek için.

Yüksek ihtimalle HWID ban yemişsiniz yani Riot anakartınıza ban atmış. O anakarta sahip olduğunuz sürece açtığınız her hesap ban yiyecektir. Açtığınız yeni hesapla oynamak için orada yazan ban bitiş süresine kadar beklemeniz gerekiyor. Bu da Riot'un, CS:GO'daki gibi milletin hile açıp yeni hesap açıp sonra bunu sonsuz kez tekrarlayarak oyun zevkinizi mahvetmesini önlemek için.

Attığım ekran görüntüsün de yazdığı gibi banım bugün açılmış olmalıydı.

Attığım ekran görüntüsün de yazdığı gibi banım bugün açılmış olmalıydı.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hâlâ hile dosyalarından kalıntılar varsa ve VanGuard bunları algılıyorsa o yüzden olabilir. Benim de bu durumda aklıma başka bir şey gelmiyor. Gün sonuna doğru tekrar deneyin belki açılır banınız. Riot'a ticket atın diyeceğim ama robotlar dönüş yapıyor genelde hile konusundaki ticketlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı