Valorant Alt Tab atarken 3 saniye siyah ekranda kalıyor

bstxn

Hectopat
Normalde misal CS:GO'da eğer monitörün kendi çözünürlüğü yaparsam anında geçiyor pencereli gibi ama 4:3 oynadığımda çözünürlük farklı olduğundan normal olarak çoğu oyunda yaşadığım 1-2 saniyelik siyah ekranı bekliyorum Alt Tab atarken. Valorant'ta ise monitörümün kendi çözünürlüğüne aldığımda alt ve üst tarafta siyahlıklar oluyor (monitör çözünürlüğü 1680x1050 olduğu için). Alt Tab attığımda masaüstüne dönerken ekran siyah olmuyor ve 1 saniye kadar bile beklemiyorum fakat Alt Tab'dan oyuna dönerken 3 saniye civarı bir süre bekliyorum siyah ekranda ve oyun ekranı geldiği anda sağ üstte FPS'im 200 civarı olmasına rağmen "istemci düşük FPS" yazısı 1 saniyeliğine durup gidiyor. Alt Tab'ı nasıl anında geçecek şekilde yapabilirim? (tam ekran olarak.)

Tahminimce oyunun ana çözünürlüğü 16:9 ve benim monitörüm 16:10 olduğu için tam ekran olmuyor ve Alt Tab anında gitmiyor. Ama bilmiyorum, normale göre 1 saniye daha fazla siyah ekranda bekliyorum ve sağ üstte FPS'im 200 civarı olmasına rağmen Alt Tab'dan dönünce "istemci düşük FPS" yazısı 1 saniyeliğine durup gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
16:9 monitörde de tam ekran modunda masaüstüne gelip döndüğün zaman belli bir süre bekliyor. Pencere içi tam erkanda hızlıca girip çıkmak mümkün.

Arkadaşlar yeterince açıklamış. Burada bir tercih yapın aynı sorun bende de var ya pençeleri tam ekranda oynayın rahat Alt Tab yapın ya da tam ekran oynayın. Tam ekran oynarken size çok fazla FPS kazandırmaz aslında biraz deneyebilirsiniz. Memnun kalmazsanız tekrar tam ekran yaparsınız.

Geri
Yukarı