Çözüldü Valorant Alt+Tab yapınca bilgisayar kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lawrence Barnes

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant'ta Alt Tab attığım zaman (bazı zamanlar sadece alt + Tab yapınca, bazen ise Alt Tab attığımda örnek veriyorum görev çubuğundaki bir şeye tıklayınca) bilgisayar kilitleniyor. Her zaman olmuyor ama genellikle oluyor. Görev yöneticisine dahi erişemiyorum. Tek çare bilgisayarı güç tuşundan kapatmak oluyor. Bu şekilde yapmak bilgisayara zarar verir mi? Bir de bu sorunu sadece Valorant'ta yaşıyorum diğer oyunlarda hiçbir sorun yok. Bu problemin bir çözümü var mı? Ben oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak size de danışmak istedim

Çözüm
Grafik ayarlarından Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması kutucuğunu kapatıp bilgisiyarı yeniden başlatın, kesin çözümdür.
Arkadaşlar Valorant'ta Alt Tab attığım zaman (bazı zamanlar sadece alt + Tab yapınca, bazen ise Alt Tab attığımda örnek veriyorum görev çubuğundaki bir şeye tıklayınca) bilgisayar kilitleniyor. Her zaman olmuyor ama genellikle oluyor. Görev yöneticisine dahi erişemiyorum. Tek çare bilgisayarı güç tuşundan kapatmak oluyor. Bu şekilde yapmak bilgisayara zarar verir mi? Bir de bu sorunu sadece Valorant'ta yaşıyorum diğer oyunlarda hiçbir sorun yok. Bu problemin bir çözümü var mı? Ben oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak size de danışmak istedim
Bilgisayarı güç tuşundan kapatmak ciddi şekilde ömründen edebilir. Sistemi bi anda kapatıyorsunuz sonuçta. Bilgisayar normal olarak kapat dediğimiz zaman voltaj ayarlanmasını ona göre yapar. Kısacası zarar verir. Onun dışında sadece valorant'ta yaşadığınızı belirttiniz. Güncelleme veya yeniden indirmek sorunu çözebilir.

Grafik ayarlarından Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması kutucuğunu kapatıp bilgisiyarı yeniden başlatın, kesin çözümdür.
Bu dediğinizi valorant'ın içinden mi yapacağım yoksa ekran kartının uygulamasından mı

Hocam ayarı buldum sağolun. Ancak kafama takılan birşey var sistemim güçlü bir sistem bu ayar da işe yarar bir ayar sanırım performans artışı için işe yarıyor biraz araştırdım. Bunu kapatmak bir sorun olur mu? Ve neden sadece valorantta bunu yapıyor detaylı bilgiye sahipseniz benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum

Son düzenleme:
Bu dediğinizi valorant'ın içinden mi yapacağım yoksa ekran kartının uygulamasından mı

Hocam ayarı buldum sağolun. Ancak kafama takılan birşey var sistemim güçlü bir sistem bu ayar da işe yarar bir ayar sanırım performans artışı için işe yarıyor biraz araştırdım. Bunu kapatmak bir sorun olur mu? Ve neden sadece valorantta bunu yapıyor detaylı bilgiye sahipseniz benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum
Performans konusunda bir sorun olacağını sanmıyorum, Sanırım GPU-Scaling konusunda bir bug var işin garibi sadece "VALORANT" da oluyor.

Performans konusunda bir sorun olacağını sanmıyorum, sanırım GPU-scaling konusunda bir bug var işin garibi sadece "Valorant" da oluyor.

Hocam oyunu test ettim hiçbir performans kaybı yaşamadım. Hatta sanki Valorant'ta performans daha da arttı gibime geldi 😄 Alt+Tab yaptım birkaç kere hiçbir şekilde kilitlenmedi. Görev çubuğuna falan tıkladım yine hiçbir sorun yok. İnşallah tamamen çözülmüştür artık :) bu konuyu araştırmama rağmen kesin çözüm bulamamıştım hiç. Riot ile ticket üzerinden mesajlaşmama rağmen yine bir sonuca varamamıştım size çok teşekkür ederim çok sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı