Valorant ayar değiştirmeye rağmen FPS değişmiyor

M.Hamza Dağcı

Decapat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar Valorant'ta en yüksek ayarlarda da en düşük ayarlarda da FPS değerimde bir değişiklik olmuyor. Çözünürlük değiştirdiğim de bile aynı. Sorun nedir bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant'ta ayarlar arasında 5 10 fps oynuyor diye biliyorum ancak 1 fps bile değişmiyorsa sorun başka kaynaklıdır.
Aklıma gelen ihtimallerden biri de bir güncellemeden sonra Valorant'ın pencereli tam ekrandan tam ekrana geçmesi ve ekran kartı ayarlarında tam ekranda "fps sabitle" ayarının açık olma ihtimali. Ona bakabilirsiniz.

Valorant'ta ayarlar arasında 5 10 fps oynuyor diye biliyorum ancak 1 fps bile değişmiyorsa sorun başka kaynaklıdır.
Aklıma gelen ihtimallerden biri de bir güncellemeden sonra Valorant'ın pencereli tam ekrandan tam ekrana geçmesi ve ekran kartı ayarlarında tam ekranda "fps sabitle" ayarının açık olma ihtimali. Ona bakabilirsiniz.
Bende öyle hatırlıyorum bendede aynı şey var.

peki çözümü nedir ?
peki çok izlekli görselleştirme bu seçenek açık mı yoksa kapalı mı olmalı ?
Aklıma gelen ihtimallerden biri de bir güncellemeden sonra Valorant'ın pencereli tam ekrandan tam ekrana geçmesi ve ekran kartı ayarlarında tam ekranda "fps sabitle" ayarının açık olma ihtimali. Ona bakabilirsi

Peki çözümü nedir?

Bendeki durum bir tık daha değişik size göre ama ayarları düşürdükçe FPS düşüyor bende de sebep olarak da grafikleri azalttıkça GPU'yu değil CPU'yu kullanmaya başlıyor sizde de Ryzen 7 gibi gayet güçlü bir işlemci var belki ayarları düşürdüğünüz zaman GPU'yu bırakıp CPU kullanıyor olabilir zaten ryzem7 de Valorant gibi bir oyunda bu fsleri verebilir diye düşünüyorum.

Bendeki durum bir tık daha değişik size göre ama ayarları düşürdükçe FPS düşüyor bende de sebep olarak da grafikleri azalttıkça GPU'yu değil CPU'yu kullanmaya başlıyor sizde de Ryzen 7 gibi gayet güçlü bir işlemci var belki ayarları düşürdüğünüz zaman GPU'yu bırakıp CPU kullanıyor olabilir zaten ryzem7 de Valorant gibi bir oyunda bu fsleri verebilir diye düşünüyorum.
yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşşekür ederim.Son soru olarak başka bir konuda danışmak istiyorum bu sistemle sea of thieves oynama şansım varmı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı