Valorant çalınan hesabı kurtarmak

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Merhabalar. Bir arkadaşımın Valorant hesabı çalındı. İlk maili ve diğer tüm kişisel bilgileri (doğum tarihinden son açılan ajana) bize ait. Riot Destek sayfasından hesap kurtarma ticket'ı gönderdik bildiğimiz tüm bilgileri girerek. Tabii gönderirken başka bir hesaptan ve başka bir mail ile gönderdik. Gönderdikten birkaç dakika sonra mail adresine biletini aldık diye bir mesaj geldi. Oradaki bilet numarasının üzerindeki linke girdiğimizde "Böyle bir sayfa yok" tarzı bir yazı çıkıyor. Hesabımdan biletlerim bölümüne girip baktığımda da bir bilet gözükmüyor. Bir şeyi yanlış yapmış olabilir miyiz? Daha önceden hesabı çalınan ve geri alan varsa olay nasıl işliyor anlatabilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bir arkadaşımın Valorant hesabı çalındı. İlk maili ve diğer tüm kişisel bilgileri (doğum tarihinden son açılan ajana) bize ait. Riot destek sayfasından hesap kurtarma Ticket'ı gönderdik bildiğimiz tüm bilgileri girerek. Tabii gönderirken başka bir hesaptan ve başka bir mail ile gönderdik. Gönderdikten birkaç dakika sonra mail adresine biletini aldık diye bir mesaj geldi. Oradaki bilet numarasının üzerindeki linke girdiğimizde "böyle bir sayfa yok" tarzı bir yazı çıkıyor. Hesabımdan biletlerim bölümüne girip baktığımda da bir bilet gözükmüyor. Bir şeyi yanlış yapmış olabilir miyiz? Daha önceden hesabı çalınan ve geri alan varsa olay nasıl işliyor anlatabilirse çok sevinirim.

Maili değiştiyse geri alınmaz bir kere, ama tek çare bilet atıp deneyin başka türlü alınmaz.

Hocam merhabalar;
Biletine geri cevap verilene kadar Valorant destek - biletlerim kısmında biletin gözükmeyecektir. Biletine cevap verildiğin de orada göreceksin verdiği cevabı, mail üzerinden cevap yazarsan verdiğin cevaplar orada gene gözükmeyecektir. Ama biletlerinin aşamalarında bir problem olmuyor kaygılanma. Bilet yoğunluğundan dolayı 2-3 günden bir cevaplıyorlar maili haberin olsun. Normalde yoğunluk yoksa 1 günde veriliyordu cevaplar.
Hesabın ana bilgilerini hatırlıyorsan her türlü geri alabiliyorsun çarı merak etme hocam.
Maili değiştiyse geri alınmaz bir kere, ama tek çare bilet atıp deneyin başka türlü alınmaz.

Arkadaşlar bilet attığını belirtmiş hocam zaten yukarıdaki mesajında.

Merhabalar. Bir arkadaşımın Valorant hesabı çalındı. İlk maili ve diğer tüm kişisel bilgileri (doğum tarihinden son açılan ajana) bize ait. Riot destek sayfasından hesap kurtarma Ticket'ı gönderdik bildiğimiz tüm bilgileri girerek. Tabii gönderirken başka bir hesaptan ve başka bir mail ile gönderdik. Gönderdikten birkaç dakika sonra mail adresine biletini aldık diye bir mesaj geldi. Oradaki bilet numarasının üzerindeki linke girdiğimizde "böyle bir sayfa yok" tarzı bir yazı çıkıyor. Hesabımdan biletlerim bölümüne girip baktığımda da bir bilet gözükmüyor. Bir şeyi yanlış yapmış olabilir miyiz? Daha önceden hesabı çalınan ve geri alan varsa olay nasıl işliyor anlatabilirse çok sevinirim.

Nasıl becermiş hesabı çaldırmayı.

Hocam merhabalar;
Biletine geri cevap verilene kadar Valorant destek - biletlerim kısmında biletin gözükmeyecektir. Biletine cevap verildiğin de orada göreceksin verdiği cevabı, mail üzerinden cevap yazarsan verdiğin cevaplar orada gene gözükmeyecektir. Ama biletlerinin aşamalarında bir problem olmuyor kaygılanma. Bilet yoğunluğundan dolayı 2-3 günden bir cevaplıyorlar maili haberin olsun. Normalde yoğunluk yoksa 1 günde veriliyordu cevaplar.
Hesabın ana bilgilerini hatırlıyorsan her türlü geri alabiliyorsun çarı merak etme hocam.

Arkadaşlar bilet attığını belirtmiş hocam zaten yukarıdaki mesajında.
Çok sağolun. Bu arada çalan kişinin telefon numarası, ad ve soyadına ulaştım. Hesabı geri aldıktan sonra bu bilgileri emniyete dolandırıcı diye vermeli miyiz? Veya nerelere verebiliriz. İşi onun yanına bırakmak istemiyorum.

İlk mail bana ait hocam. Geri alınabilir diye biliyorum.

Bilet atarsanız ve istedikleri şeyleri iletirseniz geri verecekler diye biliyorum. Uzun bir süre geçmedi ise mail atın durumu açıklayın bazı sorular sorup bir robot linki gönderirler şifreyi epostayı tekrardan değiştirebilirsiniz.

Çok sağolun. Bu arada çalan kişinin telefon numarası, ad ve soyadına ulaştım. Hesabı geri aldıktan sonra bu bilgileri emniyete dolandırıcı vermeli miyiz? Veya nerelere verebiliriz. İşi onun yanına bırakmak istemiyorum.
Bilgilerini alsan da bu konuda ülkemizde maalesef çok fazla üstüne düşülmüyor. Ha eğer ki yaşı ufak veya ailesinden korkan biriyse açarsın mahkeme davasını evine mahkeme tebligatı gittiğin de o zaman dünyası şaşar. Bir daha yapmamayı öğrenir.
Vallahi bilmiyorum hocam. Neyse ki ilk maili elimizde. Hesap da az buz değil, 1500 TL satın alma geçmişi var. O yüzden telaşlıyız biraz.

Hiç telaşlanma kardeşim, bilgilerin doğruysa Riot bu konuda çok destek oluyor ve 1 hafta içerisinde sürecin tamamlanıyor ve alıyorsun çarı. Senden isteyeceği bilgilerde mail dönüşüne şu şekilde olacaktır;

Selamlar Ajan, O zaman Valorant hesabı için birkaç doğrulama yapmamız lazım bu bilgilerden bazılarını hatırlaması zor olabilir fakat elinden geldiğince bilgileri doğrulamanı rica ediyorum işte sorular; Kullanıcı Adı: Sihirdar Adı: Riot ID: E-posta Adresi: Hesabının Aktif Olduğu Sunucu: Hesabının Seviyesi(LoL'e giriş yaptıysan doldurabilirsin.): 1.) **Hesabına erişimini nasıl ve ne zaman kaybettin?** 2.) **Kayıt sırasında kullandığın e-posta adresi:** *Hesabında kullanılan ilk e-posta adresi* 3.) **Kayıt e-postasına erişimin var mı?** 4.) **Hesabı oluşturma tarihin nedir:** *Ay ve yıl bilgisi çok önemli. "Giriş ekranında X şampiyon vardı" gibi tarihi net belirten detaylar da paylaşabilirsin* 5.) **Hesabı oluştururken girdiğin doğum tarihi (Gün/Ay/Yıl):** *Girerken salladığını düşünüyorsan, kendi doğum tarihini verebilirsin. Gün ve Ay bilgisi mutlaka vermelisin* 6.) **hiç RP veya VP satın aldın mı? Aldıysan, ilk RP veya VP satın alma işlemindeki ödeme yöntemin neydi ve kaç RP satın almıştın?** 7.) **Arkadaş listene eklediğin en eski arkadaşının Sihirdar Adı veya Riot ID'si:** 8.) **Oyuna başlarken kontrat imzaladığın ilk 2 karakter.** *(Direkt olarak 6. seviyeden başladığın karakter)* 9.) **Hesaba erişimi olan diğer kişiler (aile bireyleri veya arkadaşların dahil):** 10.) **VP ile aldığın ilk içerik neydi?** 11.) **Bugüne kadar hesapta kullandığın Riot ID'ler:** 12.) **Hesabınla ilgili bize verebileceğin, önemli olduğunu düşündüğün bilgiler:** Bu arada hesap güvenliği için verdiğin yanıtları biletinde göremeyebilirsin. Ben görebiliyorum ama, merak etme :) Senden haber bekliyorum... ![x](https://tenor.com/view/valorant-viper-gaming-smoke-walking-gif-17044300.gif) **Exspiravit** **Riot Games Oyuncu Destek**
Konu hakkın da desteğe ihtiyacın da olursa süreç için yazabilirsin hiç çekinmeden hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı