Çözüldü Valorant çözünürlüğü 1024x768'e sabitliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Hasancan737

Hectopat
Başlıkta okuduğunuz gibi, bugün oyuna ilk kez girdim ve oyun 1024x768 başladı, bir şey olmaz deyip çözünürlük değiştirmeyi denediğimde ise 1920x1080 yaptım ve Valorant ekrandan taştı, sadece bir kısmı gözüküyordu. Alt + Tab yaptığımda ise fark ettim ki masaüstü çözünürlüğünü 1024x768 yapmış. Bu sorunu düzeltemedim. Sadece pencereli tam ekran yapınca oyun 1920x1080 oynanıyor. Onun dışında her daim monitörümü 1024x768 gibi görüyor.
Sizler için 2 adet görsel paylaştım.

7.png

8.png

Çözüm
Galiba sorun şurda mönitörüm yanlış algılanıyor ve bu yüzden en doğal çözünürlük olan 1024x768 i yapıyor ben daha önce Northgate Dijital adında birşey görmedim ( 1. yerde )

Ekran Alıntısı3.PNG

Normalde 223V5 yazması lazımdı ki eskiden öyle yazıyordu .
An itibarıyla sorunu çözmüş bulunmaktayım gördüğünüz gibi ekran kısmında artık kendi monitörümün adı yazıyor. Yaptığım şey ise kabloyu çıkarıp takmak ve PC'ye restart atmak oldu yardımcı olup fikir veren herkese teşekkür ederim iyi akşamlar.
geel.png
Maalesef düzelmedi fakat en azından oyunu pencereli tam ekrana aldığım zaman 1920x1080 oynayabiliyorum.
aynı sorunu ben de yaşamıştım sonra o zaman bir hobim vardı oyun dosyalarını keşfediyordum ve bu ayarları buldum ve kafamca değiştirdim işe yaramıştı. pencereli tam ekran performans düşürür diye biliyorum. sana bi çözüm getireceğim hemen kusura bakma bu arada dostum işe yaraması lazımdı

aynı sorunu ben de yaşamıştım sonra o zaman bir hobim vardı oyun dosyalarını keşfediyordum ve bu ayarları buldum ve kafamca değiştirdim işe yaramıştı. pencereli tam ekran performans düşürür diye biliyorum. sana bi çözüm getireceğim hemen kusura bakma bu arada dostum işe yaraması lazımdı
Aslında dediğin ayarı denemiştim fakat olmamıştı belki yanlış yapmışımdır diye tekrar denedim fakat nafile belki oyunun tüm dosyalarını ( configler dahil ) silip yüklemek işe yarayabilir.

Aslında dediğin ayarı denemiştim fakat olmamıştı belki yanlış yapmışımdır diye tekrar denedim fakat nafile belki oyunun tüm dosyalarını ( configler dahil ) silip yüklemek işe yarayabilir.
AMD veya Intel grafik merkezlerinde tam ekran modu diye ayarlar oluyor en boy oranını seçtiğimiz de barlar geliyor ama uzatılmış veya sığdırılmış seçtiğimizde bu durum ortadan kalkıyor bunu da dene.

Dostum bu sorunun monitörden olduğunu düşünüyorum. Sende de tam ekran yapınca alt ve üstte siyah barlar oluşuyor veya ekrandan taşıyor demi yazılar

AMD veya Intel grafik merkezlerinde tam ekran modu diye ayarlar oluyor en boy oranını seçtiğimiz de barlar geliyor ama uzatılmış veya sığdırılmış seçtiğimizde bu durum ortadan kalkıyor bunu da dene.
ölçeklendirme yazıyor görselde bak o ayar.

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-22_191852.png
    resim_2021-02-22_191852.png
    786,5 KB · Görüntüleme: 187
Başlıkta okuduğunuz gibi, bugün oyuna ilk kez girdim ve oyun 1024x768 başladı, bir şey olmaz deyip çözünürlük değiştirmeyi denediğimde ise 1920x1080 yaptım ve Valorant ekrandan taştı, sadece bir kısmı gözüküyordu. Alt + Tab yaptığımda ise fark ettim ki masaüstü çözünürlüğünü 1024x768 yapmış. Bu sorunu düzeltemedim. Sadece pencereli tam ekran yapınca oyun 1920x1080 oynanıyor. Onun dışında her daim monitörümü 1024x768 gibi görüyor.
Sizler için 2 adet görsel paylaştım.

Eki Görüntüle 891212

Eki Görüntüle 891213
valorant destek eğer silip kurma işe yaramazsa bu linkten bilet gönderebilirsin.

- Arama>%appdata%>üst bardan 'appdata'>local>valorant>saved>config>değiştirme tarihi en geç olan ve ismi random olan dosya>windows>gameusersettings

Bshouldletterbox = true.
Blastconfirmedshouldletterbox = true.
( Bu ikisi false ise true yap )

Resolutionsizex = 1024.
Resolutionsizey = 768.
( Üsttekini 1920 alttakini 1080 )

Lastuserconfirmedresolutionsizex = 1024.
Lastuserconfirmedresolutionsizey = 768.

Desiredscreenwidth = 1280.
Desiredscreenheight = 720.

Lastuserconfirmeddesiredscreenwidth = 1280.
Lastuserconfirmeddesiredscreenheight = 720.

Değerler sen de yazılan gibi değildir sen yine de 1920 ve 1080 değilse öyle yap sonra çık ve kaydetmeyi unutma herhangi bir sorun oluşturmaz ve çözme garantisi vermiyorum.

Son kısmı düzenledim okuduysan bir daha bak.

Hocam bu ayarın olması için gameusersettings dosyasından sağ tıklayıp salt okunur kapatın sonra değiştirin sonra tekrar tikli yapın salt okunuşu bir de öyle deneyin.

Geri
Yukarı