İşletim sistemi
Windows 10

Warez

Centipat
Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
GT 335M
İşlemci
i5 M 430
Merhaba. bu açtığım ilk konu ve sormak istediğim bir soru var. Ben şimdi bilgisayarımda Valorant oynamak istiyorum ama maalesef ekran kartı sürümüm buna el vermiyor. Sürümü DX12 10.1 olduğu için açamıyorum.

• Ekran kartı özellikleri DX11 10.1 olan arkadaşım DXCPL ile ayarlayarak oyunu oynuyor ama ben neden ayarlamama rağmen oynayamıyorum. DX12 11'den daha yeni değil mi ve 11'in özelliklerini de kapsamıyor mu?

• Ben bu ekran kartı sürümünü DX 12'den DX 11'e düşürmek için Windows 7'ye geçsem ve DXCPL ile denesem sorunum çözülür mü?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler dediğim gibi açtığım ilk konu o yüzden eksiklerim olabilir:D

Merhaba. Bu açtığım ilk konu ve sormak istediğim bir soru var. Ben şimdi bilgisayarımda Valorant oynamak istiyorum ama maalesef ekran kartı sürümüm buna el vermiyor. Sürümü DX12 10.1 olduğu için açamıyorum.

• Ekran kartı özellikleri DX11 10.1 olan arkadaşım DXCPL ile ayarlayarak oyunu oynuyor ama ben neden ayarlamama rağmen oynayamıyorum. DX12 11'den daha yeni değil mi ve 11'in özelliklerini de kapsamıyor mu?
  • Ben bu ekran kartı sürümünü DX 12'den DX 11'e düşürmek için Windows 7'ye geçsem ve DXCPL ile denesem sorunum çözülür mü?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler dediğim gibi açtığım ilk konu o yüzden eksiklerim olabilir:D

Ekran kartınız DX10 destekliyor Valorant için DX11 gereksinimi şart. Yani oyunu açamazsınız çünkü bu donanımsal bir sorun.

Eki Görüntüle 1365874
1650482950742.jpg

Bu benim arkadaşımın bilgissayar özellikleri onunki de 10.1 destekliyor ama dxcpl den ayarlayıp bir şekilde yapmış bende aynısını yaptım ama olmadı.O nasıl oynuyor peki?

Dosya Ekleri

• 1650482950733.jpg
    1650482950733.jpg
    68,7 KB · Görüntüleme: 33
Evet desteklemiyor. Harici bir kartı olmadığına emin misin peki? Aygıt Yöneticisi'neden görüntü bağdaştırıcı sekmesinin fotosunu atabilir misin?

Evet desteklemiyor. Harici bir kartı olmadığına emin misin peki? Aygıt Yöneticisi'neden görüntü bağdaştırıcı sekmesinin fotosunu atabilir misin?
Harici bir kartı olmadığına eminim çünkü laptop kullanıyor şuan onunla konuşmak istesem bile cevap veremiyecek durumda maalesef ama müsait olduğunda fotoyu ister atarım buraya ama laptop kullandığı için harici ekran kartı olmaz galiba.
Bu arada arkadaşlar Lawien in dediği gibi arkadaşımın laptopunda 2.bir ekran kartı bulunuyomuş oda bilmediği için bir karışıklık oldu resim burda

Dosya Ekleri

• IMG_20220421_203225_605.jpg
    IMG_20220421_203225_605.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı