Valorant "doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Pube

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 AMD Radeon Vega 8, Ryzen 5 3500U
Meslek
Öğrenci
Valoranta girerken böyle bir hatayla karşılaştım bir tedirgin oldum.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500U.
Ekran kartı: AMD Radeon Vega 8
RAM: 8 GB DDR4.

Ekran Görüntüsü (302).png

Dahili ekran kartı olduğu için 64MB verdiyseniz ekran kartına o yüzden çökmüş olabilir. Yani verdiği sorunda o yazıyor. BIOS'tan ekran kartının belleğini 512MB yapıp tekrar denemelisiniz.
Hocam, nasıl biosdan MB vericeğiz benim ekran kartı 8GB fakat Valorant'da bu hatayı alıyorum ara sıra. Bir video varsa videoyu atar mısınız yada yazar mısınız?
Dediği gibi. Sistem belleğinden VRAM almaya çalışmış fakat yetmemiş. BIOS'dan daha fazla ayırmayı deneyebilirsiniz.
Hocam BIOS'dan nasıl ayırıyoruz birazcık bilgisayar hakkında çok bilgim yok da.

Hocam, nasıl biosdan MB vericeğiz benim ekran kartı 8GB fakat Valorant'da bu hatayı alıyorum ara sıra. Bir video varsa videoyu atar mısınız ya da yazar mısınız?

Hocam BIOS'dan nasıl ayırıyoruz birazcık bilgisayar hakkında çok bilgim yok da.
Sizin ekran kartınız harici olduğu için ek bellek veremezsiniz. Antivirüs varsa kapatıp oyuna girmeyi deneyin.

Hocam, nasıl BIOS'dan MB vericeğiz benim ekran kartı 8 GB fakat Valorant'da bu hatayı alıyorum ara sıra. Bir video varsa videoyu atar mısınız ya da yazar mısınız?

RX 580 ekran kartınız varsa vermeyin. Hangi ekran kartını kullandığınıza bakın. Harici ekran kartı kullanıyorsanız bunu yapmaması gerekir.

Dahili ekran kartı olduğu için 64MB verdiyseniz ekran kartına o yüzden çökmüş olabilir. Yani verdiği sorunda o yazıyor. BIOS'tan ekran kartının belleğini 512MB yapıp tekrar denemelisiniz.

Ekran kartı belleği 1GB.
Ekran kartınızın VRAM'inde yeterli yer kalmamış. Örnek olarak sallıyorum 1 GB VRAM gerekiyordu ama sizin 500 MB VRAM'iniz var. Bu sorunun çözümü normalde yeni ekran kartı almaktır ama sisteminiz APU. @Moltreach doğru demiş olabilir.

1GB VRAM var.
Tam olarak 1GB değilmiş 1009 MB.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı