Valorant "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Dyers

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4
Ekran kartı
Nvidia RTX3050 TI Max-Performance 4GB GDDR6 128-B
İşlemci
Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H
Merhaba, son 1-2 haftadır bilgisayarımda sadece Valorant oynarken "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" kodlu mavi ekran hatası alıyorum. Ardından PC yeniden başlatılırken "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" hatası ile bir mavi ekran daha alıyorum. Bunlardan bir süre sonra mavi ekran gelmiyor ve dediğim gibi sadece Valorant oynarken karşılaşıyorum bu hatayla. Bilgisayar ses kartı için driver kurmuştum, ondan olabilir diye düşündüm ama silince de devam etti. Şimdiden yardımınız için teşekkürler :)

Minidump: Microsoft OneDrive - Access files anywhere. Create docs with free Office Online.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dump dosyanızı inceledim. Sorun ekran kartınızda. Aşağıdaki şekilde tekrar kurmaya çalışın. Birebir aynı şekilde. Son durumla ilgili dönüş yaparsınız.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için:
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa): Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

Kod:
9: kd>
  !DevObj           !DrvObj            !DevExt           ObjectName
  ffff9b0c65910030 Unable to load image nvlddmkm.sys, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for nvlddmkm.sys
 \Driver\nvlddmkm   ffff9b0c65910180  InfoMask field not found for _OBJECT_HEADER at ffff9b0c65910000

ffff9b0c5bf23de0  \Driver\ACPI       ffff9b0c5b090aa0  InfoMask field not found for _OBJECT_HEADER at ffff9b0c5bf23db0

> ffff9b0c5bf025b0  \Driver\pci        ffff9b0c5bf02700  Cannot read info offset from nt!ObpInfoMaskToOffset

!DevNode ffff9b0c5bf22b20 :
  DeviceInst is "PCI\VEN_10DE&DEV_25A0&SUBSYS_50171558&REV_A1\4&31505479&0&0008"
  ServiceName is "nvlddmkm"

Yeni konular

Geri
Yukarı