Valorant düşük CPU kullanımı

forminya

Decapat
Arkadaşlar Valorant'ta işlemci kendini çok az kullanıyor. Maksimum %40 derece. Bundan dolayı FPS düşüyor, GPU kullanımı da az ama Valorant işlemciye yönelik oyun olduğundan pek takmıyorum. Bu durumu düzeltmem için ne yapmam lazım? (oyunu hem düşük hem de en yüksek ayarlara çektim CPU gene kendini az kullanıyor)

Arkadaşlar Valorant'ta işlemci kendini çok az kullanıyor. Maksimum %40 derece. Bundan dolayı FPS düşüyor, GPU kullanımı da az ama Valorant işlemciye yönelik oyun olduğundan pek takmıyorum. Bu durumu düzeltmem için ne yapmam lazım? (oyunu hem düşük hem de en yüksek ayarlara çektim CPU gene kendini az kullanıyor)

FPS sabitlemiş olabilir misin?

Hocam, tekli çekirdek performansına bakıyor oyun o yüzden, işlemciniz de 4 çekirdek 8 izlekli bir yapıya sahip olduğundan Valorant'ın toplam kullanımının %40 olması normal.

Son düzenleme:
Hocam, tekli çekirdek performansına bakıyor oyun o yüzden işlemciniz de 4 çekirdek 8 izlekli bir yapıya sahip olduğundan Valorant'ın toplam kullanımının %40 olması normal.
Bu kötü bir şey mi? bir de işlemcimi bir işlemciyle kıyaslamaya çalışsaydık hangisiyle kıyaslayabilirdik? çok teşekkürler.

Arka planda çok fazla uygulama çalışıyorsa bunların arasında işe yaramayanları kapatarak işe başlayabilirsin. Ayrıca oyunlarda işlemcinin daha fazla kullanılması darboğaz olduğunu gösterebilir. Yani her zaman %100 olacak diye bir şey yok.

R3 5300G gibi bir işlemcinin 60 FPS altı vereceğini düşünmüyorum. Bu yüzden şunu da sorayım: FPS düşüyordan kastın tam olarak nedir? Drop mu oluyor? 60 FPS'nin altına sıklıkla düşüyor mu?

Geri
Yukarı