Valorant düşük FPS değerleri

İşletim sistemi
Windows 10

Caner Çiriş

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Valorant oynarken FPS değerlerimin düşük olduğunu düşünüyorum. Bilgisayara format atmadan önce - son güncellemeden önce- gördüğüm FPS değerleri 220-270 arasındaydı şimdi ise 140-210 arasında oynuyor.
Afterburner ile hazırlık aşamasında çektiğim bir ekran görüntüsü. Şunu da eklemek isterim ki grafik ayarlarını yükseğe veya düşüğe çektiğimde FPS'de büyük değişiklik yok. Sorun nedir yardım eden olursa sevinirim.
Sistem özellikleri:
Ryzen 5 3600.
16 GB RAM 3000MHz.
GTX 1660 Ti.

Dosya Ekleri

• Valo fps.png
    Valo fps.png
    770,4 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ve işlemci tam kullanılmıyor, 144 üzerinde alıyorsanız sıkıntı yok. Oyunlar güncelleme ile daha da ağırlaşıyor, dolayısıyla FPS düşüşü yaşamanız normal, bu arada önceden 220-270 FPS gördüğünüz harita farklılığından dolayı olabilir.

Format attıktan sonra sürücüleri güncellediniz değil mi?

Bir kere daha olmuştu sanırım böyle bir şey. Aynı şeyi ben de yaşıyorum. Bizim yapabileceğimiz bir şey olduğunu düşünmüyorum, güncelleme ile düzeltilir belki.

Sürücüler vs. güncellediniz mi formattan sonra?
Ekran kartı ve işlemci tam kullanılmıyor, 144 üzerinde alıyorsanız sıkıntı yok. Oyunlar güncelleme ile daha da ağırlaşıyor, dolayısıyla FPS düşüşü yaşamanız normal, bu arada önceden 220-270 FPS gördüğünüz harita farklılığından dolayı olabilir.

Format attıktan sonra sürücüleri güncellediniz değil mi?
Sürücüleri güncel.

Korsan bir içerik yüklediniz mi?
Kaspersky veya Malwarebytes ile tarama yapın, eğer temiz çıkarsa oyun kaynaklı bir sorun var demektir.
Korsan bir içerik yüklemedim taramalarda bi sorunla karşılaşmadım. Passmark ile stres testi yaptım herhangi bir hata ile karşılaşmadım sanırım oyundan kaynaklı fakat tek güncellemenin bu kadar düşürmesi beni şüpheye sokuyor.

Korsan bir içerik yüklemedim taramalarda bir sorunla karşılaşmadım. PassMark ile stres testi yaptım herhangi bir hata ile karşılaşmadım sanırım oyundan kaynaklı fakat tek güncellemenin bu kadar düşürmesi beni şüpheye sokuyor.

GTX 1000 serisi kartlarda olduğu gibi yeni driverlarda bilerek kartları mı yavaşlatıyorlar acaba?
Bunları yaptıysanız aklıma başka ihtimal gelmiyor, bir önceki ekran kartı sürücüsünü yükleyin.

GTX 1000 serisi kartlarda olduğu gibi yeni driverlarda bilerek kartları mı yavaşlatıyorlar acaba?
Bunları yaptıysanız aklıma başka ihtimal gelmiyor, bir önceki ekran kartı sürücüsünü yükleyin.
Genel olarak sistemde bi performans düşüklüğü mevcut zaten 5.yılını doldurmuş bir güç kaynağım var ve debug led sorunu yaşıyorum onun için ayrı bir konu başlığı açtım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Konuyu hortlatıyorum ama sorunu çözebildiniz mi? Çözdüyseniz nasıl çözdünüz? Ben de benzer bir sistem ile aynı sorunu yaşıyorum 1 haftadır. Hatta son yamada FPS'im savaşa girince 70-80'e falan düşüyor. Sistem Ryzen 3 3100 GTX1660S.

Geri
Yukarı