Valorant "DX11 feature Level 10.0 is required to run the Engine." hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

BenAkiff

Hectopat
Daha fazla  
Valorant'ı sorunsuz kurdum. Fakat girmeye çalıştığımda başlıktaki hata çıkıyor. Minimum sistem gereksinimlerine baktım. Bilgisayarım karşılıyor. Gözden kaçırdığım bir şey olursa diye fotoğrafıda koyacağım. Bilgisayarım DirectX 11.1'e kadar destekliyor ve DirectX 11 bilgisayarımda kurulu. Bu hatayı neden alıyorum yardım edebilecek var mı acaba?

IiQQ8Q.png

resim_2021-01-20_111333.png

Ekran kartınızın modeli nedir? DX11 desteklemiyor olabilir, sistem sekmesinde sistemin DX desteği görünür.

Yüksek ihtimalle ekran kartınız DX Feature Level 11 desteklemediğinden artık Valorant oynayamıyorsunuz. Valorant artık sadece DX 11 kartlar ile uyumlu. Ekran kartınız nedir?

Sistem gereksinimlerini güncellenmeyi unutmuşlar sanırım.
Ekran kartınız DX Feature Level 11 desteklemediğinden artık Valorant oynayamazsınız.

Grafik biriminizin DX 11 desteği var ama sınırlı, özellik seviyesi yetmiyor olsa gerek. Sürücüsünü ve işletim sisteminizi güncellemeyi deneyin, çözülmezse dediğim gibi donanımsal olarak desteklemiyordur.

Grafik biriminizin DX 11 desteği var ama sınırlı, özellik seviyesi yetmiyor olsa gerek. Sürücüsünü ve işletim sisteminizi güncellemeyi deneyin, çözülmezse dediğim gibi donanımsal olarak desteklemiyordur.

Peki oyunun açıldığını varsayalım. Bilgisayarım kaldırır mı veya kaldırırsa kaç FPS aralığında oynayabilirim bir bilginiz var mı?

O konuda pek bir bilgim yok, karşılaştırma videolarına bakabilir veya yeni konu açabilirsiniz. Yalnız açılmayacak gibi, dxdiag'dan ekran sekmesinin de görüntüsünü paylaşır mısınız?

Peki oyunun açıldığını varsayalım. Bilgisayarım kaldırır mı veya kaldırırsa kaç FPS aralığında oynayabilirim bir bilginiz var mı?
Eğer DirectX 11 bir oyunu DirectX 10 ile zorla açabilirseniz muhtemelen yaklaşık 1-2 FPS alırsınız. (Eski ekran kartım -ATI Radeon HD 4800- ile denemiştim).

Yeni konular

Geri
Yukarı