Valorant "DX11 feature Level 10.0 is required to run the Engine." hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

BenAkiff

Hectopat
Daha fazla  
Valorant'ı sorunsuz kurdum. Fakat girmeye çalıştığımda başlıktaki hata çıkıyor. Minimum sistem gereksinimlerine baktım. Bilgisayarım karşılıyor. Gözden kaçırdığım bir şey olursa diye fotoğrafıda koyacağım. Bilgisayarım DirectX 11.1'e kadar destekliyor ve DirectX 11 bilgisayarımda kurulu. Bu hatayı neden alıyorum yardım edebilecek var mı acaba?

IiQQ8Q.png

resim_2021-01-20_111333.png

Direct3D DDI yazmıyor niyeyse. Şuradan sürücüsünü güncelleyin.

Windows 8.1'in son sürümünü kullanıyorsunuz sanırım, değilse güncelleyin onu da. Dxdiag özellik düzeyi kısmında 10.0 görünüyor fakat Direct3D DDI yazmadığından emin olamadım.

DirectX.PNG

Gördüğünüz gibi ekran kartı DirectX 10.1 ve altını destekliyor, ama eğer orada DirectX 11 ile başlayan bir yazı olsaydı DirectX 11'i desteklerdi.
Eğer isterseniz DirectX 11 destekleyen bir bilgisayar adlı bir konu açabilirsiniz, yardım edebiliriz.

Baktığınız yer özellik desteği, DirectX desteği değil. Misal benim kartıma bakalım:

2021-01-20 11_45_07-DirectX Tanı Aracı.png

11_0 diyor, DX12 desteği yok mu yani? Hayır, var.

Baktığınız yer özellik desteği, DirectX desteği değil. Misal benim kartıma bakalım:

Eki Görüntüle 844189

11_0 diyor, DX12 desteği yok mu yani? Hayır, var.
DirectX Feature Level 12 ama Direct3D API, sadece DirectX 11'i destekliyor.

İsterseniz Direct3D API 12 destekleyen bir oyun açmayı deneyebilirsiniz, ama çalışmayacaktır.

Anlamadım. Ben soru sormadım ki, kendi ekran kartım üzerinden dediğinizin yanlış olduğunu düşündüğümü belirttim. DirectX Feature Level 12 değil, çizdiğim yerde de görülebileceği üzere 11_0.

1.PNG

2.PNG

Örneğin burada "DirectX Sürümü: DirectX 12" yazıyor ama Direct3D API DirectX 10.1, yani bu ekran kartı ile DirectX 11 veya DirectX 12 uygulamalar açılmaz.
Anlamadım. Ben soru sormadım ki, kendi ekran kartım üzerinden dediğinizin yanlış olduğunu düşündüğümü belirttim. DirectX Feature Level 12 değil, çizdiğim yerde de görülebileceği üzere 11_0.
"11_0 diyor, DX12 desteği yok mu yani? Hayır, var." demiştiniz, ben de sizi anlayamadım.

DirectX Sürümü: DirectX 12.
Bu zaten sistemin DX sürümü, konumuzla ilgisi yok.

Direct3D API DirectX 10.1.
Bu özellik seviyesi (10_1). Kartın kendisi aslında DirectX 11.1 destekliyor. Sadece özellik seviyesi desteği sınırlı olduğu için bazı oyunları oynatmayabiliyor.

Dediğinizi hala anlamadım ayrıca. Benim dediğime mi yanlış diyorsunuz, konu sahibine mi açıklama yapıyorsunuz anlayamadım.

"11_0 diyor, DX12 desteği yok mu yani? Hayır, var." demiştiniz, ben de sizi anlayamadım.
Konuşma dili. Kendi kendime konuşurmuş gibi yazdım, soru sormadım. Kendim soru sorup yine kendim cevap verdim.

Sanırım ikimiz de aynı şeyi söylüyoruz ama birbirimizi anlayamadığımız için saçma bir durum içine girdik, bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı