Çözüldü Valorant "DX11 feature level 10. is requrited to run the Engine" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Koray Polat61

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Kafayi yiyeceğim sistemimde RX590 var bana Valorant'ta bu hatayi veriyor. Ustelik ekran karti gorev yoneticisinde gozukmuyor. Durum çok mu kotu acaba?

Sürücüler de sorun olabilir ekran kartı sahte olabilir veya DirectX kurulmamış olabilir bu da sürücü sorunundan pek bir farkı yok sırayla test edin rindochi hocamın dediği gibi bir kontrol edin.

Sorun ekran kartı driver güncellemesinden de olmuş olabilir malumunuz AMD...
Şimdi guncelleme bitti yeniden baslatiyorum pc yi istediginiz gpu z ekran iletisini atamiyoeum maalesef orda neye dikkat etmem gerekiyor soyleyin burdan teyit edeyim

Şimdi guncelleme bitti yeniden baslatiyorum pc yi istediginiz gpu z ekran iletisini atamiyoeum maalesef orda neye dikkat etmem gerekiyor soyleyin burdan teyit edeyim
1632247735466.png

Bunun gibi kartınızın modeli yazıyorsa sorun yok.
Başında "[FAKE]" ibaresi varsa kartınız sahtedir.

Şu anki sürücüyü DDU ile kaldırın. AMD ile kendi sitesinden yükleyin ardından DirectX ve Visual C dosyaları yükleyin. Umaırm sorun çözülür.

Eki Görüntüle 1170697

Bunun gibi kartınızın modeli yazıyorsa sorun yok.
Başında "[FAKE]" ibaresi varsa kartınız sahtedir.

Kart benim kartim fake degil baktim simdi gene Radeon Software ile guncelledim simdi karti duzeldi sanirim.

Şu anki sürücüyü DDU ile kaldırın. AMD ile kendi sitesinden yükleyin ardından DirectX ve Visual C dosyaları yükleyin. Umaırm sorun çözülür.

Direkt software ile guncelledim bu sekilde kisayoldan yapmis olmadim mi? Ben mi yanlış biliyorum?

Kart benim kartim fake degil baktim simdi gene Radeon Software ile guncelledim simdi karti duzeldi sanirim.

Direk software ile guncelledim bu sekilde kisayoldan yapmis olmadimmi benmi yanlış biliyorum?

Direk güncellersen bile çakışma gibi durumlar olabiliyor. En temiz yolunu söyledim sadece.
Valorant girebildim guncelledikten sonra problem cozuldu sağ olun.

Ben bunları her oyundan sorun yaşama diye attım hepsini ki zaten hepsi yüklü olması gereken bileşenler.

Geri
Yukarı