Valorant DX11 feature Level ve an internal System DirectX hatalari

batuhanyvzz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.

Valorant'ta "DX11 feature Level..." Hatasi aliyorum.

DxDiag'tan baktigimda versiyon 12 olarak gozukuyor. Ben forumdaki bazi seyleri yaptim ancak duzelmedi.

Regedit'ten DirectX dosyasini sildim ama tekrar kurmaya calistigimda da gorseldeki hatayla karsilastim. Ne yapacagimi bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• image_2020-12-15_131857.png
    image_2020-12-15_131857.png
    43,6 KB · Görüntüleme: 32
Retry deyince güncellemeler gelmiyor mu? Birkaç kere deneyin onu.

Olmazsa şu makaleyle sisteminize onarım yapın, Windows güncelleştirme yaparken bir hata alıyorsunuz. Makaledeki ilk 3 adım ile sonuncu adımı yapın. ISO dosyası ile yapılanları atlayın, W10 Lite için ISO dosyası bulunmayabilir çünkü ilgili yazılımda.

Olmazsa temiz kurulum yapın ve resmi Windows 10 kurun.

Ekran kartınız DirectX 10 destekliyor, oyun 1.14 güncellemesinden sonra DirectX 11'e geçti. Yani DirectX 11 destekleyen ekran kartıyla oyunu oynayabilirsiniz. Ben de HD 4350 ile oynuyordum oyunu, fakat 1.14 güncellemesinden sonra DirectX 11'e geçtiği için oyuna giriş yapamıyorum, aynı hatayı alıyorum.

Çalıştır>DXDIAG>Ekran> DDI Sürümü kısmına bakın, eğer orada 11 yazıyorsa ve açılmıyorsa bir sıkıntı vardır. 10 veya 10.1 yazıyorsa zaten açılmaz.

@clickclakbum konu sahibinin kartının DX 11 desteği var, sadece sınırlı. Şu an bu sınırlı destek oyunu oynamaya yeter mi, onu anlamaya çalışıyoruz. Fakat kendi ekran kartınız konusunda haklısınız, sizinkinin maksimum DX 10.1 desteği var maalesef.

@clickclakbum buyrunuz, ben tam anlamiyorum.
@clickclakbum konu sahibinin kartının DX 11 desteği var, sadece sınırlı. Şu an bu sınırlı destek oyunu oynamaya yeter mi, onu anlamaya çalışıyoruz. Fakat kendi ekran kartınız konusunda haklısınız, sizinkinin maksimum DX 10.1 desteği var maalesef.
Az onceki yontemler maalesef yeterli olmadi sorun devam ediyor, temiz bir windows kurulumuna ihtiyacim var diye dusunuyorum.

Dosya Ekleri

• image_2020-12-15_162229.png
    image_2020-12-15_162229.png
    103,1 KB · Görüntüleme: 26
İyi olur. Gerekli rehberi bırakmıştım. Fakat belirteyim, sürücü sürümünüzü ve Windows sürümünüzün destek listesini araştırdım. Şu an yazılımsal olarak önünüzde bir engel yok gibi. Hem en güncel sürücü kurulu hem de işletim sistemi sürümünüz gerekli DX özellik seviyesini destekliyor.

Yine de temiz kurulum iyi olur, sonuçta sürüm de yükseltiyorsunuz. Güncellik önemli, bakarsınız referans olarak yanlış yeri almışımdır.

İyi olur. Gerekli rehberi bırakmıştım. Fakat belirteyim, sürücü sürümünüzü ve Windows sürümünüzün destek listesini araştırdım. Şu an yazılımsal olarak önünüzde bir engel yok gibi. Hem en güncel sürücü kurulu hem de işletim sistemi sürümünüz gerekli DX özellik seviyesini destekliyor.

Yine de temiz kurulum iyi olur, sonuçta sürüm de yükseltiyorsunuz. Güncellik önemli, bakarsınız referans olarak yanlış yeri almışımdır.
Ilginiz icin cok tesekkur ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı