Çözüldü Valorant DX11 Level 10.0 is required to run the Engine hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

H.Bugra

Femtopat
Daha fazla  
Valorant'ta DX11 Level 10.0 is required to run the Engine hatası.

Çözüm
Tam model belirtmemişsiniz. Fakat gördüğüm kadarıyla bahsettiğiniz serinin en üst kartı olan HD 4580'de DX 11 desteği yok. Altlarında da yoktur diyerek, bu kartla bu oyunu oynayamayacağınız kanısına varıyorum.

Geri dönüş yapmamıştı ama DX 10.1 ile oyunu açan bir arkadaş görmüştüm bir ara. Windows güncel değilse güncelleyin, yine olmazsa durum üstteki gibidir.
Yüksek ihtimal ekran kartınız DirectX Feature Level 11 desteklemiyor, 10 yüksek ihtimal en fazla. Oyunu maalesef oynayamazsınız.

Yine de sistem özellikleriniz nedir?

Ekran kartınız muhtemelen directx 11 desteklemiyor. Valorant'ın 1.14 yaması ile DX11'e geçildi.

Tam model belirtmemişsiniz. Fakat gördüğüm kadarıyla bahsettiğiniz serinin en üst kartı olan HD 4580'de DX 11 desteği yok. Altlarında da yoktur diyerek, bu kartla bu oyunu oynayamayacağınız kanısına varıyorum.

Geri dönüş yapmamıştı ama DX 10.1 ile oyunu açan bir arkadaş görmüştüm bir ara. Windows güncel değilse güncelleyin, yine olmazsa durum üstteki gibidir.

Çözüm
Format atmış olmanız Windows'un güncel olduğu anlamına gelmez, eski sürüm ISO dosyasıyla da kurulum yapılabilir. Yapmanız gerekenleri üstte belirttim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı