Çözüldü Valorant ekran çözünürlüğü değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

furkiseren

Hectopat
Yer
Boşluk
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Valorant'ı her açtığımda çözünürlüğü kare şekilde açılıyor ve her çözünürlüğü 1080'e getirdiğimde yeniden açtığımda yine aynı çözünürlük oluyor. Bilgisi olan yardım edebilir mi?
peki

Dosya Ekleri

• 11111111.PNG
    11111111.PNG
    243,4 KB · Görüntüleme: 224
Son düzenleme:
Çözüm
YouTube üzerinden izleyebilirsin videoyu. Formda oynatılmıyor video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NVIDIA denetim masasında o ayar yoktu. Intel grafikleri kontrol Merkezi'nden yaptım ama hala aynı sorun var.
Sorunum çözüme kavuşmadı ve ben daha küçük bir ekrana bağlayıp oynuyorum böylede oynayacağım artık.
Aygıt yöneticisi'nden genel pnp monitör sürücülerini devre dışı bıraktım ve C:\Users\Public\AppData\Local\VALORANT\Saved\Config\2584ab24-9f2b-53e7-9cbf-1106948d71c0\Windows konumundan gameusersettings dosyasınıdaki çözünürlük ayarını X = 1280 y = 720 yaptım. Oyunu açtığımda tam ekrandı. Eğer ihtiyacınız varsa dosyada değiştirmeniz gereken yer:

ResolutionSizeX=1280
ResolutionSizeY=720
LastUserConfirmedResolutionSizeX=1280
LastUserConfirmedResolutionSizeY=720
Nereden bulabilirim o ayarı?
Youtube üzerinden izleyebilirsin videoyu. Formda oynatılmıyor video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

YouTube üzerinden izleyebilirsin videoyu. Formda oynatılmıyor video.

NVIDIA denetim masasında o ayar yoktu. Intel grafikleri kontrol Merkezi'nden yaptım ama hala aynı sorun var.
Sorunum çözüme kavuşmadı ve ben daha küçük bir ekrana bağlayıp oynuyorum böylede oynayacağım artık.
Aygıt yöneticisi'nden genel pnp monitör sürücülerini devre dışı bıraktım ve C:\Users\Public\AppData\Local\VALORANT\Saved\Config\2584ab24-9f2b-53e7-9cbf-1106948d71c0\Windows konumundan gameusersettings dosyasınıdaki çözünürlük ayarını X = 1280 y = 720 yaptım. Oyunu açtığımda tam ekrandı. Eğer ihtiyacınız varsa dosyada değiştirmeniz gereken yer:

ResolutionSizeX=1280
ResolutionSizeY=720
LastUserConfirmedResolutionSizeX=1280
LastUserConfirmedResolutionSizeY=720

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı