Valorant "ekran kartı sürücüsü çöktü!" hatası

WhySoSerioSly

Decapat
Arkadaşlar Valorant oynarken bazen oyun donup, "ekran kartı sürücüsü çöktü" diyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

2. olarak.

Az önce Valorant'da ayarlara girdiğimde ekran çizik çizik oldu ve düzelmedi Valorant'ı kapatıp açtığımda düzelmişti. Ve bazen ekran yarım saniyeliğine gidip geliyor. (VGA giriş yerlerini denedim düzelmedi)

Bu belirtiler ekran kartımın yandığının falan mı belirtisi?

Not: Bunlar bazen oluyor fakat 2. seçeneği bu güne kadar ilk defa yaşadım.

Şu anda ekranda çizik falan yok, bunlar neyin belirtisi?

Ekran kartım: R7 240, alalı 6-7 ay oldu.

Arkadaşım seçenek olarak sana şunu önerebilirim GeForce Experience download yaz ve indir kaydol ve ekran kartını güncelle sürücüsü güncellenmemiştir aynı sorun bende de olmuştu.
Aslında ekran kartın Radeon olduğu için GeForce belki çalışmayabilir sen ekran kartını güncelle.

Arkadaşım seçenek olarak sana şunu önerebilirim GeForce Experience download yaz ve indir kaydol ve ekran kartını güncelle sürücüsü güncellenmemiştir aynı sorun bende de olmuştu.
Aslında ekran kartım Radeon olduğu için GeForce belki çalışmayabilir sen ekran kartını güncelle.

Sorun çözülmüş müydü?

Sapphire olan modelse bozulması kısa sürede mümkündür.
Edit: R5 230 1 GB Sapphire modeli kullanaraktan söylüyorum ucuz etin yahnisi kısaca.

Edit: R5 230 1 GB Sapphire modeli kullanaraktan söylüyorum ucuz etin yahnisi kısaca.

Sapphire modeli değil.

Sorun donanımsal mı?

Umarım yazılımsaldır.

Hocam sen ekran kartını güncelle kesin çözüm o olur bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım.

Tamam reis teşekkür ederim.
Onu dedim bende aynı sıkıntıyı yaşadım benimki GT 730'du ekran kartı çöktü dedi ve maçın ortasında birden alt F4 atmış gibi oldu güncelledim falan düzeldi.

Hocam sorun düzelirse size 5TL Steam random Key atacağım, Söz.

Geri
Yukarı