Çözüldü Valorant Ekran kartı sürücüsü çöktü hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TafoTafo

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sorunumu biraz ayrıntılı anlatacağım kusura bakmayın lütfen. 3 kişi benim kasayı temizledik, format atmadık. Valorant girdik ben normalde 200FPS alıyorum Valorant'tan fakat oyuna girdiğimde 20 30 FPS aldım. Ekran kartını okumadığını fark ettik. Tekrar söktüm ekran kartını geri taktığımda okudu fakat bu sefer de alt resimde göreceğiniz hatayı vermeye başladı.

Diğer oyunlarda herhangi bir sorun olmuyor (Age of Empires 4 - Witcher 3 ). Dün akşam arkadaşımla DDU'dan ekran kartı sürücüsünü sildik ve tekrar yükledim her şeyi güncelledim. Sonra ekran kartını ilk soketten çıkartıp orta sokete taktım ve sonra Valorant'a girdim 2 3 saat oynadıktan sonra yine aynı hatayı aldım. Yardımlarınız için teşekkürler. (Ekran kartım ASUS GTX 1070)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (728).png
    Ekran Görüntüsü (728).png
    567,3 KB · Görüntüleme: 47
Çözüm
Soğutmayı tekrar sökün ve kartın PCB'sinde toz varsa temizleyin. Umarım sökerken zarar vermediniz. Ayrıca geri takarken fan bağlantısını da doğru yaptığından emin ol. Fan soketi tam otursun.
Temizlemeden önce böyle bir sorun yoktu değil mi? Kartın soğutmasını söktünüz mü? Termal macun değişimi yaptınız mı karta? Bir de kartın güç bağlantısını nasıl yaptınız?

Temizlemeden önce böyle bir sorun yoktu değil mi? Kartın soğutmasını söktünüz mü? Termal macun değişimi yaptınız mı karta? Bir de kartın güç bağlantısını nasıl yaptınız?

Temizlemeden önce böyle bir sorunum yoktu. Kartın soğutmasını da söktüm ve termal macunu değiştirdim. Güç bağlantılarını doğru şekilde yaptık resmini çekmiştim sökmeden önce.

Soğutmayı tekrar sökün ve kartın PCB'sinde toz varsa temizleyin. Umarım sökerken zarar vermediniz. Ayrıca geri takarken fan bağlantısını da doğru yaptığından emin ol. Fan soketi tam otursun.

Çözüm

Dediklerinizi yaptım 2 saattir test ediyorum şu an için düzelmiş gibi duruyor. Çok teşekkür ederim. ✌️🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı