Valorant "ekran kartı sürücüsü çöktü, sürücülerinizi kontrol edin" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ozan akbaba

Centipat
Daha fazla  
Format attım ve devamında, Valorant'ı yükledim oyunu yükleyip giridkten 10 dakika sonra.
"Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü, sürücülerinizi kontrol edin" bu şekilde bir hata ile oyun kapandı çözümünü uzun süredir bulamadım.
Hatanın ekran görüntüsü;

1614788907051.png

Process Monitor ile hata raporu;

Format attım ve devamında, Valorant'ı yükledim oyunu yükleyip giridkten 10 dakika sonra.
"Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü, sürücülerinizi kontrol edin" bu şekilde bir hata ile oyun kapandı çözümünü uzun süredir bulamadım.
Hatanın ekran görüntüsü;

Eki Görüntüle 904928

Process Monitor ile hata raporu;
Ekran kartı modelinizi nedir? Sürücüyü kartın kutusunun içinden çıkan CD ile mi, manuel olarak mı yoksa Driver Booster gibi otomatik sürücüleri algılayıp yükleyen programla mı yüklediniz?

Ekran kartı modelinizi nedir? Sürücüyü kartın kutusunun içinden çıkan CD ile mi, manuel olarak mı yoksa Driver Booster gibi otomatik sürücüleri algılayıp yükleyen programla mı yüklediniz?
Format attığım şekilde,her hangi bir uygulama kullanmadım.
DDU ile kaldırıp temiz kurulum yapın.

DDU ile kaldırıp temiz kurulum yapın.
1614793515161.png

Ekran kartım bu,AMD Sitesinden otomatik bulmasını istediğimde şu şekilde hata alıyorum.
1614793686723.png

Manuel olarak kurmaya çalıştığımda ekran kartımı bulamıyorum,o alanda.

Son düzenleme:
Aygıt yöneticisinde sürücü tarihi olarak hangi tarih yazıyor acaba?

1614793835984.png

4.11.2015 olarak gözükmekte.

Nasıl yani? Sürücülerinizi güncellemediniz mi?

Yaklaşık 2 gün önce format attım, ekstra bir günceleme yapmadım pek de anlamıyorum nasıl yapacağımdan.

Aynı sorun bende de oldu ekran kartımı aygıt yöneticisi üzerinden güncelmi diye kontrol ettim güncel gözüküyordu fakat NVIDIA'nın kendi sitesinden kontrol ettiğimde bir güncelleme olduğunu gördüm onu yaptım ve sorun çözüldü. Site bu: Download The Latest Official GeForce Drivers

Ekran kartım AMD.

Geri
Yukarı