Çözüldü Valorant esnasında mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Frudotz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yaklaşık 3-4 gündür bilgisayarım kendi kendine kasmaya başladı,
Bunun üzerine 2 gün önce gelen GeForce Game Ready driver 457.09 güncellemesiyle birlikte bu kasmalar dozunu aşmaya başladı.
15-20 dakika önce aynı anda Discord, Google Chrome (YouTube), Spotify, Steam programlarını açık tutarken bir yandan da Valorant isimli oyunu oynamaktaydım.
Oyunda ilk elin başlamasıyla bilgisayarın çökmesi bir oldu, o anın korkusuyla mavi ekran hatasının hata kodunu almayı ve QR kodunu okutmayı unuttum.
Sistem özelliklerim aşağıdadır, hatanın sebebini merak ediyorum...

ASUS X550VX laptop,
Intel Core i7-6700HQ 2.60 GHz,
NVIDIA GeForce GTX 950M ve Intel HD Graphics 530 (laptop kullanıyorum, daha önce ısınma sorunundan ötürü fanlarını temizletmiştim.),
12 GB 2300 MHz DDR4 RAM,
Windows 10 Pro 2004 X64.

Çözüm
Ağ sürücülerinizi güncelleyin.

Ekran kartı sürücülerinizi DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin. Kasmalar da oluyor demişsiniz son sürümle beraber. İsterseniz eski sürümleri yükleyin. Intel'in sürücüsünü de kaldırıp yükleyin.

Vanguard'ı kaldırın. Valorant oynamaya devam edecek iseniz tekrar yüklersiniz.

Xigncode gibi bir isimde Anti-Cheat yazılımı var ise kaldırın.
Deneyeceğim teşekkürler.
Sorunun benim bilgisayarımdaki asıl sebebini çözdüm.
Discord uygulamasında BandagedDB ismindeki modlama scriptini kullanmaktaydım,
Normalde işlemci tüketimi %1'i geçmeyen Discord bu modlama scripti ve içindeki 25 mod yüzünden boşta %30-%45 aralığında tüketime neden oluyordu. Bir de bilgisayarı sömürmesiyle bilinen Chrome'dan video izlemekte olduğum için (sonradan test ettim o da %40 oranında tüketime sebep oluyor) üstüne arka plan uygulamalarıyla birlikte oyun oynamaya çalışınca bilgisayar kendini korumaya aldığını düşünüyorum. Tabi DMP dosyasına bakmadan ve mavi ekran sırasında çıkan hata kodunu da görmeden konuşuyorum, DMP dosyası içerisinde farklı bir durum barınıyorsa lütfen söyleyin benim çözümüm bu şekildeydi, bu sayede normal kullanımdaki kasmalar da yok olmaya başladı ve bilgisayar rahatladı yine de ilgilenen kişilere fazlasıyla teşekkür ediyorum.

Gerekli DMP dosyası alttaki linktedir.

Untitledd_2.png

Dosyaya erişim izni kapalı. Herkese açık yapın veya MediaFire gibi farklı sitelere yükleyin.

Edit: Minidumpları karıştırmışım 1 dakika. :D
Edit 2: Sonunda dosyalarını buldum.

1-DDU ile ekran kartı sürücünü kaldır ve en güncel sürümü indir.

2-Vanguardı geçici olarak devre dışı bırak.

3-BİOS'un güncel mi?

Son düzenleme:

Ekran kartı sürücülerinizi DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin. Kasmalar da oluyor demişsiniz son sürümle beraber. İsterseniz eski sürümleri yükleyin. Intel'in sürücüsünü de kaldırıp yükleyin.

Deneyeceğim teşekkürler.
Sorunun benim bilgisayarımdaki asıl sebebini çözdüm.
Discord uygulamasında BandagedDB ismindeki modlama scriptini kullanmaktaydım,
Normalde işlemci tüketimi %1'i geçmeyen Discord bu modlama scripti ve içindeki 25 mod yüzünden boşta %30-%45 aralığında tüketime neden oluyordu. Bir de bilgisayarı sömürmesiyle bilinen Chrome'dan video izlemekte olduğum için (sonradan test ettim o da %40 oranında tüketime sebep oluyor) üstüne arka plan uygulamalarıyla birlikte oyun oynamaya çalışınca bilgisayar kendini korumaya aldığını düşünüyorum. Tabi DMP dosyasına bakmadan ve mavi ekran sırasında çıkan hata kodunu da görmeden konuşuyorum, DMP dosyası içerisinde farklı bir durum barınıyorsa lütfen söyleyin benim çözümüm bu şekildeydi, bu sayede normal kullanımdaki kasmalar da yok olmaya başladı ve bilgisayar rahatladı yine de ilgilenen kişilere fazlasıyla teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı