Valorant FPS düşmesi

hsagdiccc

Femtopat
Daha fazla  
Bugün sadece Twitch yayını izlemek için bilgisayarımı açtım yayını izledim. Ondan sonra LoL'e girdim nedensizce yavaş açılıyordu. Menüler bir oyun attım çıktım. Az önce Valorant'a girdim 100-150 FPS'lerdeyim fakat ateş edince direkt drop giriyordu. LoL'de de drop giriyordu. Bilgisayarım neden aniden böyle oldu? Yardımcı olursanız sevinirim.
(Kısaca; aynı FPS'ler fakat ansızın düşüyor ve drop yiyorum neden bir anda böyle oldu)

Kesin bir sebep söylemek zor, sistemini belirtirsen daha güzel olur.
Son zamanda Valorant yamaları oyunu ciddi anlamda bozdu, sunucu kaynaklı ping sorunları da cabası, ciddi performans kaybı var oyunda.

Bugün sadece Twitch yayını izlemek için bilgisayarımı açtım yayını izledim. Ondan sonra LoL'e girdim nedensizce yavaş açılıyordu. Menüler bir oyun attım çıktım. Az önce Valorant'a girdim 100-150 FPS'lerdeyim fakat ateş edince direkt drop giriyordu. LoL'de de drop giriyordu. Bilgisayarım neden aniden böyle oldu? Yardımcı olursanız sevinirim.
(Kısaca; aynı FPS'ler fakat ansızın düşüyor ve drop yiyorum neden bir anda böyle oldu)
Sorunun çözümünü bilmiyorum ama Valorant son birkaç aydır ben dahil çoğu kullanıcıda problem yaratıyor. Ani FPS düşüşleri ve droplar çok fazla yaşanıyor. Oyunla alakalı büyük ihtimalle.

Oyunun ve işletim sisteminin kurulu olduğu disklerde; virüs taraması, güncelleme, kopyalama, yapılıp yapılmadığına dikkat et. Disk kullanımını artıran işlemleri sonlandır. Droplar çok sık oluyorsa bunları kontrol et. Diğer bir şüpheli diskin boştaki performansının düşmüş olabileceği.

Şu videolara göz atabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı