Valorant FPS Düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi geceler arkadaşlar. Bahsettiğim oyunda FPS değerlerim 140 civarı iken bir anda 60 FPS gibi değerlere düşebiliyor. Aklıma gelen bütün şeyleri denedim;

- DDU ile ekran kartı driverimi silip temiz kurulum yaptım.
- Windows sistemim güncel.
- Cihazımın temizliğini yaptım (termal macun vs.)
-Cihazımı maksimum performans modunda kullanmaktayım.
- Eklere bırakmış olduğum, Riot ticket sisteminin dediklerini de yaptım. Daha önce böyle bir sorun ile karşılan var mı? Ne yapabilirim? Isı değerlerim ektedir.
Sistemim;

• 1050 Ti
• 16 GB RAM
• i7 8750

Dosya Ekleri

• 1618796095010.png
    1618796095010.png
    415,7 KB · Görüntüleme: 69
  • 1618796112324.png
    1618796112324.png
    450,4 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
İyi geceler arkadaşlar. Bahsettiğim oyunda FPS değerlerim 140 civarı iken bir anda 60 FPS gibi değerlere düşebiliyor. Aklıma gelen bütün şeyleri denedim;

- DDU ile ekran kartı driverimi silip temiz kurulum yaptım.
- Windows sistemim güncel.
- Cihazımın temizliğini yaptım (termal macun vs.)
-Cihazımı maksimum performans modunda kullanmaktayım.
- Eklere bırakmış olduğum, Riot ticket sisteminin dediklerini de yaptım. Daha önce böyle bir sorun ile karşılan var mı? Ne yapabilirim? Isı değerlerim ektedir.
Sistemim;

• 1050 Ti
• 16 GB RAM
• i7 8750
Oyunda bir performans sıkıntısı başladı hocam. Güncellemeyi beklemek en iyisi oyunun.

Oyun açıkken görev yöneticisene gelip cpu bölümünde hızı görürsün 0.79 gibi bi değerde takılı kalmış olabilir
söylediğini nekadar çok anlayamamış olsamda kontrol sağlayıp geri dönüş sağlıyorum hemen sana ( benchmark testi gibi önerebileceğin herşeyi kontrol edip buraya aktarabileceğim bi program var mı )
Oyun açıkken görev yöneticisene gelip cpu bölümünde hızı görürsün 0.79 gibi bi değerde takılı kalmış olabilir
https://i.resmim.net/DiVYU.png https://i.resmim.net/Dim8O.png

Son düzenleme:
Tahminimce senin sorunun sıcaklık. Sistem ısındığında korumaya geçiyor hız düşürüyor harici soğutucu kullanıyor musun?
Bende ihtimal olarak en çok buna yoğunlaşıyorum ,

Frisby FNC-5230ST Oyuncu Notebook Soğutucu Stand kullanıyorum harici olarak termal macun ve fan temizliği yaptırdım yaklaşık 1bucuk ay oluyor fakat genel fps drop fazlalığı bu bakımlardan sonrada gerçekleşmiş olabilceğinden şüpheleniyorum ısınma ve hız düşürme konularında bilgili değilim yardımcı olurmusun​

Yeni konular

Geri
Yukarı