Valorant FPS düşmesi

S P A C E

Hectopat
Yer
Machu Picchu
Daha fazla  
Valorant oynarken FPS sürekli düşüp artıyor. Aynı saniye içerisinde 160'dan 40'a düşüyor sonra 150 olup 45 düşüyor gibi. Yüklenme ekranında falan da böyle oluyor. Oyunda yere bakarken de. En yüksek ayarda da böyle, en düşük ayarda da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleri?
Ryzen 5 2600 - Rx 590 (sapphire) - 8gb ram (xpg) - 480gb ssd (adata)
Oyun sırasında Afterburner programı ile sistem kullanımlarını takip eder misiniz?
Ekran karti kullanimi 100e cikip 0a iniyor
Oyun sırasında Afterburner programı ile sistem kullanımlarını takip eder misiniz?
ekran kartı sıcaklığı 73 derece işlemci 63 ram kullanımı da 7200mb

Son düzenleme:
Hocam grafik ayarlarını ortaya alıp dener misiniz?
Orta ayarda da aynı şekilde virüs temizliği yaptım şuan 140-120lerden 90a falan düşüyo
Ekran kartı kullanımı da 0-100 arası çok hızlı git gel yapıyordu, şimdi 25e 50ye 80e falan çıkıp geri iniyo arada da 100e çıkıyo normal mi ?

Orta ayarda da aynı şekilde virüs temizliği yaptım şu an 140-120'lerden 90a falan düşüyor.
Ekran kartı kullanımı da 0-100 arası çok hızlı git gel yapıyordu, şimdi 25e 50ye 80e falan çıkıp geri iniyor arada da 100e çıkıyor normal mi?

Hocma oyun SSD yüklü ise tek ihtimal RAM kalıyor. Görev Yöneticisi'nden veya Afterburner'dan bakarsanız RAM kullanımı sınırlarda olur. Bu sebepten drop yaşayabilirsiniz. Aynı sorunları bende yaşıyorum RAM'dan kaynaklı oluyor. Ekrna kartı kullanımı da ara sıra çıkıp iner. Fakat bir 80 kullanımdan 0'a iniyor ise sorun olabilir. Sistemi test edip atın isterseniz tam anlayalım.

Hocma oyun SSD yüklü ise tek ihtimal RAM kalıyor. Görev Yöneticisi'nden veya Afterburner'dan bakarsanız RAM kullanımı sınırlarda olur. Bu sebepten drop yaşayabilirsiniz. Aynı sorunları bende yaşıyorum RAM'dan kaynaklı oluyor. Ekrna kartı kullanımı da ara sıra çıkıp iner. Fakat bir 80 kullanımdan 0'a iniyor ise sorun olabilir. Sistemi test edip atın isterseniz tam anlayalım.
8gb ram var kullanım baya fazla oluyor
testler de bunlar mı

Dosya Ekleri

• benchmarks.PNG
    benchmarks.PNG
    22,3 KB · Görüntüleme: 28
  • gpu shark.PNG
    gpu shark.PNG
    21,7 KB · Görüntüleme: 51
  • gpu z.PNG
    gpu z.PNG
    43 KB · Görüntüleme: 36
Ryzen 5 2600 - RX 590 (Sapphire) - 8 GB RAM (XPG) - 480GB SSD (Adata)

RAM çift kanal olmadığı için bu durumla karşılaşıyor olabilirsiniz. Daha önce çok böyle vaka gördük.

Yeni konular

Geri
Yukarı