Valorant FPS düşüşü

BloodySwoz

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1050 Ti i3 10100F 16 GB RAM anakart MSI MSİ H410M
Yetersiz bilgi vermek
Bilgisayarı ilk aldığımda 200 FPS alıyordum fakat daha sonra 120 - 80 FPS almaya başladım. Arada sırada düşüşler yaşıyorum. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz nedir? Sıcaklıklar ne durumda? Driverlar güncel mi?

Sistem özelliklerinizi bilmeden cevap vermek zor. Normal bir FPS değeri bile alıyor olabilirsiniz.

Herhalde yetersiz bilgi vermekten uyarı yedi, gerçekten garip bir durum şimdi süre bitene kadar hiç veremeyecek. Aynı sebepten ben de uyarı yemiştim.

Aynı şeyi yaşamıştım zamanında format attığımda düzelmişti şakasına demiyorum sebebini de bilmiyorum fakat öyle olmuştu. Bir de RAM'lerinin MHz değeri mesela 3000 MHz'dir ilk taktığında 2133 de falan kullanır. Eğer öyleyse BIOS'tan girip 3000 çekersen bayağı bir FPS artışın olacaktır.

Aynı şeyi bende yaşıyorum i5 12400F RTX 3060 Ti 16 GB RAM(2x8) sistem önceden 300-400 FPS alıyordum şimdiyse 200-300 arası sürücüler güncel.

Sistem özelliklerinizi bilmeden cevap vermek zor. Normal bir FPS değeri bile alıyor olabilirsiniz.

Reis sistem özelliklerim GTX 1050 Ti i3 10100F 16 GB RAM anakart MSI ama hatırlamıyorum yani ilk günlerde yüksek FPS değeri alıyordum.

Sistem özelliklerin ne Windows'un güncel mi ekran kartın güncel mi?

Windows güncel GTX 1050 Ti i3 10100F 16 GB RAM anakart MSI sistem özelliklerim ekran kartı falan güncel sürücüleri nasıl güncelleyebilirim format attım 2 kez yine düzelmedi.

Aynı şeyi yaşamıştım zamanında format attığımda düzelmişti şakasına demiyorum sebebini de bilmiyorum fakat öyle olmuştu. Bir de RAM'lerinin MHz değeri mesela 3000 MHz'dir ilk taktığında 2133 de falan kullanır. Eğer öyleyse BIOS'tan girip 3000 çekersen bayağı bir FPS artışın olacaktır.

Aga eğer varsa MSI anakartlarda nasıl açılacağı yine denerim onu da.

Sisteminiz nedir? Sıcaklıklar ne durumda? Driverlar güncel mi?

GTX 1050 Ti i3 10100F 16 GB RAM anakart MSI sıcaklık değerlerim normal görünüyor fakat sürücüleri nasıl güncellerim bilemiyorum Drive booster mı ne vardı onu kullandım bir ara ama bir etkisini göremedim.

Reis sistem özelliklerim GTX 1050 Ti i3 10100F 16 GB RAM anakart MSI ama hatırlamıyorum yani ilk günlerde yüksek FPS değeri alıyordum.

Windows güncel GTX 1050 Ti i3 10100F 16 GB RAM anakart MSI sistem özelliklerim ekran kartı falan güncel sürücüleri nasıl güncelleyebilirim format attım 2 kez yine düzelmedi.

Aga eğer varsa MSI anakartlarda nasıl açılacağı yine denerim onu da.

GTX 1050 Ti i3 10100F 16 GB RAM anakart MSI sıcaklık değerlerim normal görünüyor fakat sürücüleri nasıl güncellerim bilemiyorum Drive booster mı ne vardı onu kullandım bir ara ama bir etkisini göremedim.

İşlemciden darboğaz yediğiniz bir sisteminiz var. FPS değerleriniz normal görünüyor. İşlemci yükseltmek gerekiyor Valorant oyunu için. Valorant'ın eski sürümlerinde tahminen FPS değerleriniz 120-170 arası geziyordur. Gelen sonraki güncellemelerle FPS değerleri bayağı aşağı indi. Ayrıca ekran kartınızın verebileceğide bu kadar gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner ile değerlerinizi yakalayıp paylaşabilir misiniz?

Edit: Benzer sistem buldumda FPS değerleri o kadar düşmemiş. Overlay uygulamalarınız kapalı mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
İşlemciden darboğaz yediğiniz bir sisteminiz var. FPS değerleriniz normal görünüyor. İşlemci yükseltmek gerekiyor Valorant oyunu için. Valorant'ın eski sürümlerinde tahminen FPS değerleriniz 120-170 arası geziyordur. Gelen sonraki güncellemelerle FPS değerleri bayağı aşağı indi. Ayrıca ekran kartınızın verebileceğide bu kadar gibi.

Dostum Afterburner yüklü değil indirmedim fakat bir tek Valorant da değil diğer oyunlar da aynı şekilde FPS düşüşü yaşıyorum az önce arkadaşın dediği gibi RAM MHz'lerini yükseltmeye çalıştım BIOS ayarlarından izlediğim videoda adam profile 2 falan diyordu bende yoktu dram Extreme ayarına baktım enabled ve disabled diyordu bende fazla kurcalamadım termal macunu falan değiştirmem lazım sanırsam.

Edit: Benzer sistem buldumda FPS değerleri o kadar düşmemiş. Overlay uygulamalarınız kapalı mı?

Yani PC'yi ilk performansına nasıl getirebilirim zamanında FPS arttırma denemiştim ondan sonra düştü FPS ve format atmama rağmen düzelmedi.

@atar1993 hocam yardımcı olabilir misiniz etiket attığım için kusura bakmayın bilgili birine benziyorsunuz da.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı