Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası

İşletim sistemi
Windows 10

HackerMulayim

Decipat
Yer
Yer
Merhaba Valorant'ı açınca güncelleme ekranına atıyor ve gerekli bir programı kuramadık hatası veriyor. Bu program da Riot Vanguard yani anti hile programı. Çözümü olan var mıdır?

Merhaba Valorant'ı açınca güncelleme ekranına atıyor ve gerekli bir programı kuramadık hatası veriyor. Bu program da Riot Vanguard yani anti hile programı. Çözümü olan var mıdır?
Belki java ile ilgilidir benim de discord açılmıyordu error veriyordu java yükledikten sonra açıldı sen de dene belki olur. Bu arada işletim sistemin Windows 10 demişsin ama profilinde Linux gözüküyor.

Linux kullandığınız için oynayamazsınız, Wine kursanız bile çalışmaz. Windows'ta oynanabiliyor sadece.

Belki Java ile ilgilidir benim de Discord açılmıyordu error veriyordu Java yükledikten sonra açıldı sen de dene belki olur. Bu arada işletim sistemin Windows 10 demişsin ama profilinde Linux gözüküyor.

Android telefonumdan yazdım Linux kullanmıyorum.

Sitesinden indirme dosyasını indirin ve çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra dosya doğrulamaya başlayacaktır. Bitmesini bekleyin ve sonucu paylaşın.

Evet kontrol yaptı ama çözüm olmadı.
Linux kullandığınız için oynayamazsınız, Wine kursanız bile çalışmaz. Windows'ta oynanabiliyor sadece.
Telefonu linux olarak görmüş Windows 10 64 bit yüklü.

Dostum sorun çözüldü mü?

Hayır ama bunlar iş görebilir.

C:\Riot Games klasörünün içerisinde bulunan Riot Client dosyasını sil lütfen. Sonrasında da aşağıdaki linkden oyunun setup dosyasını yeniden indir lütfen.

Sonrasında bu indirdiğin setup dosyasını yerel disk C: Ya da yerel disk D:'nin içerisine taşı lütfen. Yani indirilenlerde değil direkt olarak bunlardan birinin içerisine taşı. Sonrasında Setup'ı çalıştırıp oyunu, oyunun üzerine tekrar kur. Oyunu yeniden indirmek yerine ufak bir onarım işlemi yapacaktır.

Aşağıdan Vanguard programını kaldırır mısın?

Ayrıca antivirüs programı varsa tamamen kaldır ve aşağıdaki adımlar ile de güvenlik duvarını kapatmanı rica edeceğim.

Denetim Masası'nı aç lütfen,
Sistem ve güvenlik seçeneğine tıkla,
Windows güvenlik duvarı'na tıkla,
Sol taraftan Windows güvenlik duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıkla,
Oradaki seçeneklerden güvenlik duvarını kapatabilirsin.
Sonrasında C:\riot Games klasöründen Riot Client'i sil ve oyunu tekrar kurmayı dene.

Sisteminde IPv6'nın açık olduğunu görüyorum. IPv6 bağlantı problemleri yaratabiliyor. Bu nedenle kapatmanı öneriyorum. Sana yardımcı olması için bir de link paylaşıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ardından DNS ayarlarını değiştirelim:

Windows tuşuna bas.
"Denetim Masası" yaz.
"Ağ ve internet"i seç.
“Ağ ve paylaşım merkezi'ne” tıkla.
Gelen ekranda sol tarafta bulunan; "bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" seçeneğini seç.
Aktif olarak kullandığın bağlantıların burada olacaktır. Kullandığın bağlantıya çift tıklayıp gelen pencerede "özellikler" seçeneğini seç.
İnternet protokolü sürüm 4'ü seçip tekrar "özellikler" seçeneğini seç.
Gelen ekranda "aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seç.
DNS olarak; 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullan.
Oyuna girmeden önce temiz kurulumla bilgisayarı açalım ve bu şekilde oyuna giriş yapalım.

Windows tuşuna ve aynı anda r tuşuna basarak çalıştır menüsünü aç.
Açılan çalıştır penceresinde, "MSConfig" yaz ve Tamam'a tıkla.
"Hizmetler" seçeneğine tıkla.
Burada bulunan " tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle.
Listede bulunan tüm hizmetleri seç ama vgc isimli hizmetin seçili olmadığından emin ol. Daha sonra "tümünü devre dışı bırak" butonuna. Tıkla.
"Uygula"ya ve daha sonra "tamam"a tıkla.
Bilgisayarını yeniden başlat.
Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin. ^^

Windows'ta birkaç temel dosya bozulmuş olabilir; Windows'una bir check-up yapıp bunları düzeltelim. ^^, bunun için önce DISM komutunu kullanarak herhangi bozuk dosya olup olmadığını kontrol etmeni öneriyorum. Nasıl yapabileceğini adım adım anlatıyorum:

Windows ve X tuşlarına aynı anda basıp açılan Power user menüsünde "command prompt (admin)/komut istemcisi (yönetici)"yi seç.
Aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna bas:
DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth

Bu işlem bittikten sonra aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna bas:
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth

İşlemin bitmesini bekle.
Şimdi de sistem dosyası kontrolü komutunu çalıştır. Bunun için:

Başlat'a tıkla.
"CMD" yazıp açılan pencerede komut istemcisini çalıştır.
Komut istemcisinde aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna bas:
Sfc /scannow

Sonrasında bilgisayarını yeniden başlatıp bir deneme yapıp beni de bilgilendirmeyi unutma ^^,
Hadi gel Valorant'ı önce en ufak noktasına kadar kaldıralım sonra tertemiz bir şekilde yüklememizi gerçekleştirelim :)

Eğer geçmişte oyunu kurduysan ve bu esnada bir sorunla karşılaştıysan, oyunu kurmadan önce bir kayıt defteri (registry) temizleme programı kullanmayı düşünebilirsin. CCleaner birçok oyuncunun yararlı bulduğu bir kayıt defteri temizleme programıdır? Aynı zamanda oyunu kurmak için, aygıt yöneticisi'nden yeni bir Windows yönetici hesabı oluşturabilirsin.

Oyunu kurmak için:

Öncelikle güvenlik duvarını tamamen kapatalım ardından da temiz bir Valorant kurulumu yapalım.

İlk olarak güvenlik duvarını kapatalım.

Denetim Masası'nı aç lütfen,
- Sistem ve güvenlik seçeneğine tıkla,
- Windows güvenlik duvarı'na tıkla,
- Sol taraftan Windows güvenlik duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıkla,
- Oradaki seçeneklerden güvenlik duvarını kapatabilirsin.
Şimdi temiz Valorant kurulumuna geçelim.
- Denetim Masası'ndan Valorant ve var ise Vanguard'ı kaldırmanı isteyeceğim.

Sonrasında;

Windows tuşuna basılı tutarak r tuşuna bas lütfen.
Karşına çalıştır penceresi gelecek. Oraya %localappdata% yaz ve enter tuşuna bas.
Karşına bir pencere çıkacak.
Orada Riot Games içerisinde Valorant ve eğer varsa shootergame adında iki adet klasör olduğunu göreceksin.
O klasörleri direkt olarak sil. Sonra buradan Valorant'ı tekrar indir lütfen. İndirdikten sonra bu dosya ile Valorant'ı tekrar kurmanı isteyeceğim. Fakat bu sefer setup dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneğini yaparak kurmanı istiyorum.

Kankam bu kadar işlemden sonra düzelmiyorsa sonra çare bilgisayarı formatlamak gibi duruyor. Eğer bilgisayarını formatlayıp Windows 10 64 Bit işletim sistemi kurarsan sorun çözülecektir. Şimdiden kolay gelsin.

Riot destek bunları yazdı, dene bir.

Hayır ama bunlar iş görebilir.

Kankam bu kadar işlemden sonra düzelmiyorsa sonra çare bilgisayarı formatlamak gibi duruyor. Eğer bilgisayarını formatlayıp Windows 10 64 Bit işletim sistemi kurarsan sorun çözülecektir. Şimdiden kolay gelsin.

Riot destek bunları yazdı, dene bir.
Kanka çok ilginç ya. Dün oynadım bir sıkıntı yoktu bu sabah girdim 1.1 GB bir güncelleme gelmiş. İnternetimde kesinti oldu istemciyi kapattım interneti hallettim gerçi açtığımda 1.6GB olmuştu. Ondan sonra bu hatayı verdi işte. Umarım düzeltebilirim yoksa CS:GO'ya geri döneceğim.
Off olmuyor bıraktım ya. Format attıktan sonra geri dönerim şimdilik CS:GO'ya geri dönüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı